STS
JerAx, Dota 2
fot. ESL/Helena Kristiansson

JerAx powraca! Wielkie zmiany w Evil Geniuses

Dwukrotny zdobywca The International z OG Jesse „JerAx” Vainikka wraca z emerytury. Legendarny gracz będzie reprezentował barwy Evil Geniuses w Dota Pro Circuit 21/22. Nowym zawodnikiem na pozycji offlanera w EG zostanie były carry Virtus.pro – Egor „Nightfall” Grigorenko. JerAx zmieni rolę z soft supporta na hard supporta.

JerAx człowiekiem, bez którego legenda OG upadła

Po obronieniu tytułu mistrza świata w 2019 roku dwójka graczy OG przeszła na emerytury. Mowa tu o JerAxa i Anathanie „anie” Phamie. W następnym sezonie gra OG się nie kleiła. Wrócił ana, swoich sił próbował nowy nabytek Teamu Secret Syed Sumail „SumaiL” Hassan, jednak nic nie działało i formacja musiała się pogodzić z brakiem bezpośredniej kwalifikacji na The International 10. Jednak turniej ostatniej szansy – Zamknięte Kwalifikacje – uratował ekipę Johana „N0taila” Sundsteina. Niestety dla OG impreza zakończyła się wcześnie po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach w głównej fazie turnieju.

Gdy okazało się, że Fin chce wrócić do profesjonalnej rozgrywki, EG bez chwili zawahania skontaktowało się z zawodnikiem. Andreas „Cr1t” Nielsen, były kolega JerAxa z czasów wspólnych występów w OG, nie kryje podekscytowania. – JerAx jest idolem praktycznie dla każdego gracza Doty, nawet jeśli nie grasz na „czwórce”. Jest jednym z nielicznych, których uważam za lepszych od siebie. To człowiek, od którego zawsze się starałem uczyć, którego zawsze podziwiałem. Największą przyjemnością będzie uczenie się gry u jego boku. Mimo że JerAx będzie grał na innej pozycji, jestem przekonany, że sobie poradzi – dodał.

Artour „Arteezy” Babaev podzielił się swoim zdaniem na temat nowych kolegów w drużynie. – Jedną z rzeczy, z których jestem podekscytowany, to na pewno świeżość, jaką JerAx i Nightfall wprowadzą do zespołu. Wiele mnie zaskoczyło w związku z JerAxem. Zawsze miałem wrażenie, że jest graczem, który żyje w chaosie, jednak gdy z nim rozmawiałem okazało się, że jest inaczej. Nie jest zawodnikiem czerpiącym z chaosu, a raczej ma strukturę w sposobie gry, co bardzo cenię. Sam jestem bardzo „strukturalnym” graczem i to mi bardzo odpowiada – wyznał.

JerAx zabrał głos w sprawie swojego powrotu na scenę. – Jestem wdzięczny za możliwość gry w EG. Mam nadzieję, że będziemy osiągać świetne wyniki. Możliwe, że jestem zbyt optymistycznie nastawiony w kwestii rezultatów. Czuję się również przerażony wizją tego, że mogą nie być tak dobre, jak tego oczekuję. Nie widziałbym sensu we wznowieniu kariery, gdyby cele nie były jak najwyższe – podkreślał.

Czy Nightfall jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu?

Nightfall (a wcześniej epileptick1d) do tej pory grał na pozycji numer 1. Były carry Virtus.pro ma wiele do udowodnienia po finiszu na miejscu 5-6. na The International 10. Koledzy z zespołu wierzą w 19-letniego Rosjanina i w to, że uda mu się grać na pozycji offlanera tak dobrze, jak to robił na pozycji carry’ego. Arteezy wyraził swoje zaufanie do młodszego kolegi. – Myślę, że każdy zawodnik, który jest zdeterminowany, aby zmienić rolę i ma wysokie umiejętności, będzie w stanie to zrobić. Chęć zmiany roli musi pochodzić z wewnątrz. Podczas rozmów dowiedzieliśmy się, że Nightfall naprawdę chce grać na offlanie. Zawodnik z tak wysokimi umiejętnościami na pewno powinien poradzić sobie z tym zadaniem – stwierdził.

Trener zespołu Kanishka „BuLba” Sosale również podzielił się swoją opinią o nowym koledze z zespołu.– Dla tych, którzy wątpią w Nightfalla: wszyscy wierzymy w niego. Jest świetnym zawodnikiem i ma wielki potencjał. Nie ma wielu graczy, którzy pracują tak ciężko jak on. Niezależnie od wyzwań radzi sobie z nimi – dodał.

Skład dywizji Doty 2 Evil Geniuses:

  • Artour „Arteezy” Babaev
  • Abed „Abed” Yusop
  • Egor „Nightfall” Grigorenko
  • Andreas „Cr1t” Nielsen
  • Jesse „JerAx” Vainikka
  • Kanishka „BuLba” Sosale (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
s1mple NAVI

Oto laureaci Esports Awards! s1mple graczem roku, VALORANT górą

Dzisiaj w nocy mieliśmy okazję poznać zwycięzców nagród na prestiżowej gali Esports Awards 2021. To właśnie w ramach tego wydarzenia mogliśmy poznać m...