Poznaliśmy mistrzów V4 Future Sports Festival 2021! Łatwo jednak nie było, bo niedzielny wielki finał rozstrzygnięty został dopiero po pięciu mapach, po których ręce w geście triumfu mogli wznieść reprezentanci Gambit Esports. Ekipa Dmitriya "sh1ro" Sokolov, który został zresztą nagrodzony przez serwis HLTV tytułem MVP, okazała się lepsza od Entropiq.

Gambit uciekło, Entropiq dogoniło

Zacznijmy jednak od początku, bo sam mecz zaczął się po myśli półfinalistów niedawnego Majora. Ci dość szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami na Vertigo i chociaż po kilku pierwszych rundach przegrywali 0:4, to na przerwę schodzili z korzystnym dla siebie wynikiem 9:6. Po przejściu do ataku skład spod znaku czerwonej gwiazdy znowu przegrał pistoletówkę, ale mimo to nie miał problemów z przechyleniem szali na swoją stronę. Triumf 16:10 dawał więc Gambit pewien komfort psychiczny, który z czasem jeszcze się pogłębił, bo sh1ro i spółka okazali się górą również na Ancient. Tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było 28 rund, bo Entropiq po słabej pierwszej połowie rozpoczęło walkę o comeback, która do pewnego czasu dawała wymierne efekty. Ale ostatnie słowo i tak należało do trzeciej drużyny świata.

Ale to nie był jeszcze koniec emocji, bo potem oba zespoły przeniosły się na Overpassa, gdzie podopieczni Dmitriya "hoocha" Bogdanova niespodziewanie zdominowali wyżej notowanych oponentów. To była prawdziwa demolka, dzięki której Entropiq prowadziło do przerwy aż 13:2! Co więcej, korzystny dla graczy czeskiej organizacji rezultat utrzymał się do końca, ale nie był on już tak okazały, go Gambit zaczęło wracać i uległo dopiero w momencie, gdy tablica wyników wskazała 13:16. O wiele bardziej jednostronny przebieg miał Mirage, bo tam Zieloni ani przez moment nie musieli martwić się o swoje zwycięstwo. Zamiast tego pewnym krokiem szli przed siebie, aż wreszcie wygrali w stosunku 16:7 i tym samym wyrównali stan spotkania!

Ostatnia mapa bez emocji

Wobec tego o losach mistrzowskiego tytułu przesądzić musiał Dust2. Wydawało się, że wobec wcześniejszych wydarzeń oraz ogromnej stawki i tym razem czeka nas pełne zwrotów akcji starcie. Niemniej nic takiego nie miało miejsca, bo po poprzednich dwóch mapach Entropiq wyraźnie opadło z sił, a Gambit – wręcz przeciwnie! Półfinaliści Majora zręcznie objęli serwer we władanie i na dobrą sprawę nie dali rywalom dojść do głosu. Ci mogli tylko bezradnie patrzeć, jak kolejne oczka lądują na koncie składu spod znaku czerwonej gwiazdy, który już po chwili zakończył mecz okazałym triumfem 16:4. Tym samym to właśnie Gambit wygrało tegoroczną odsłonę V4 FSF, wzbogacając się aż o 150 tysięcy euro.

Końcowa klasyfikacja V4 Future Sports Festival 2021:

1. Gambit Esports 150 000 €
2. Entropiq 60 000 €
3-4. BIG, Team Fiend 20 000 €
5-6. ENTERPRISE esports, Movistar Riders 10 000 €
7-8. eSuba, Sinners Esports 7 500 €
9-10. Team Hungary, ONYX 3 750 €
11-12. NDE AGO, Wisła All iN! 3 750 €