Ostatnie tygodnie to w Astralis czas naprawdę sporych zmian. Organizacja pożegnała wszak aż dwóch zawodników oraz trenera, rozpoczynając zupełnie nowy etap w swojej historii. Etap, podczas którego wspierać ją będzie również nowy analityk, Frederik "LOMME" Nielsen.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Astralis rozbudowuje sztab szkoleniowy

28-latek w przeszłości próbował swoich sił jako gracz, przywdziewając barwy m.in. North Academy i Tricked Esport. Niemniej już w 2016 roku rozpoczął też pracę szkoleniową, obejmując stery w Teamie X, który potem stał się podstawą dla Heroic. A skoro już o Heroicznych mowa – ci po krótkim okresie współpracy ponownie zatrudnili Nielsena w 2019 roku. Pod jego wodzą sięgnęli po triumf w DreamHack Open Atlanta 2019 i dotarli do półfinału EPICENTER 2019. Jednakże w kwietniu 2020 roku po serii słabszych występów drogi organizacji i trenera rozeszły się, a LOMME po kilkunastomiesięcznej przerwie znalazł się w ENCE, gdzie objął funkcję analityka. Przy jego wsparciu ekipa Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza awansowała na niedawnego Majora, nic więc dziwnego, że zwrócił on na siebie uwagę Astralis, które ostatecznie zdecydowało się go zatrudnić.

Angaż w Astralis to marzenie niemal każdego Duńczyka zaangażowanego w scenę CS:GO, dlatego jestem niesamowicie podekscytowany faktem, że mogę tu być. Możliwość pracy z tak wieloma utalentowanymi zawodnikami i pracownikami, z których większością miałem okazję już współpracować w przeszłości, będzie czymś fantastycznym. Sądzę, że pod wieloma kwestiami będę w stanie wesprzeć ave w sprawach taktycznych oraz przygotowaniach przedmeczowych. Nie mogę się już doczekać, by wraz z nim zacząć kształtować "nowe" Astralis – zapewnił w oficjalnym oświadczeniu LOMME. Jeżeli chodzi o starych znajomych 28-latka, to będą nimi m.in. Alexander "ave" Holdt, pod którego wodzą Nielsen grał w akademii North, a także Lukas "gla1ve" Rossander oraz Benjamin "blameF" Bremer, których miał okazję poznać w czasach spędzonych w Heroic.

W tej sytuacji skład Astralis prezentuje się następująco:

  • Andreas „⁠Xyp9x⁠” Højsleth
  • Lukas „⁠gla1ve⁠” Rossander
  • Philip „⁠Lucky⁠” Ewald
  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Alexander „ave” Holdt – trener
  • Frederik "LOMME" Nielsen – analityk