STS
Wisła All iN!
fot. Wisła All iN! Games

Wisła All iN! zaczyna decydujący etap walki o DPC

Dywizja Doty 2 Wisły All iN! Games Kraków już dzisiaj rozpocznie zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do Drugiej Dywizji Dota Pro Circuit. Rodzimy zespół po udowodnieniu swojej wartości w otwartym etapie już dziś o godzinie 21:00 zmierzy się z Hippomaniacs.

Doświadczony przeciwnik pierwszym wyzwaniem Wisły

Pierwszym przeciwnikiem Polaków będzie ekipa, która spadła z DPC w zeszłym sezonie – Hippomaniacs. W ostatniej turze DPC formacja ta przegrała wszystkie swoje mecze i spadła z Drugiej Dywizji zachodnioeuropejskiego DPC. W celu powrotu do regularnej gry o stawkę dotychczas zdominowany przez Czechów skład zmienił dwóch graczy. Nowa odsłona HM to zawodnicy na poziomie zbliżonym do Polaków jeśli miarą ma być ranking MMR.

Hippomaniacs są lekkim faworytem ze względu na znaczne doświadczenie trzech graczy, którzy po nieudanym sezonie zostali w składzie. W razie porażki Polacy mają jeszcze możliwość kwalifikacji przez dolną drabinkę. Dwie porażki eliminują zespół, więc miejmy nadzieję, że Polacy nie wykorzystają swojego jedynego koła ratunkowego już przy pierwszej okazji.

W następnej rundzie polska ekipa może trafić na CHILLAX finalisty Boston Major 2016 – Verrosa „Maybe Next Time” Apostolo – lub niemiecko-grecki skład Euronics Gaming. To właśnie drugą formację gracze Wisły zdążyli poznać, ponieważ ponieśli porażkę w pierwszej części otwartych kwalifikacji, o czym możecie przeczytać tutaj.

Format kwalifikacji to osiem drużyn rozgrywających mecze BO3 w drabince podwójnej eliminacji. Dwie najlepsze ekipy uzyskają awans do Regionalnej Ligi DPC. Kwalifikacje będą trwać trzy dni: od 22 do 24 listopada, gdzie już drugiego dnia poznamy pierwszego zdobywcę biletu do RL DPC.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Doinb, FPX, Worlds 2021

Doinb poza FPX! LNG nowym domem Koreańczyka?

Blisko trzy lata, dwa mistrzowskie tytuły, a jednym z nich czempionat globu. Tak w największym skrócie prezentuje się przygoda Kima "Doinb" Tae-sanga...