STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Polacy rozpoczynają walkę o ESL Pro League Season 15

Bieżący tydzień stać będzie pod znakiem ESL Pro League Season 15 Conference. To właśnie podczas tych rozgrywek szesnaście formacji walczyć będzie o trzy przepustki do EPL. Nas jednak najbardziej zajmować będą poczynania Polaków, bo na starcie stanie ich aż trzynastu! Niemniej pewne jest, że nie wszystkim z nich uda się osiągnąć wymarzony cel. Wisła i […]

Bieżący tydzień stać będzie pod znakiem ESL Pro League Season 15 Conference. To właśnie podczas tych rozgrywek szesnaście formacji walczyć będzie o trzy przepustki do EPL. Nas jednak najbardziej zajmować będą poczynania Polaków, bo na starcie stanie ich aż trzynastu! Niemniej pewne jest, że nie wszystkim z nich uda się osiągnąć wymarzony cel.

Wisła i Anonymo walczą o ESL Pro League

W akcji zobaczymy m.in. świeżo upieczonych mistrzów kraju, czyli Wisłę All iN! Games Kraków. Nie ma co ukrywać, że Biała Gwiazda bynajmniej nie wydawała się głównym kandydatem do triumfu w ESL Mistrzostwach Polski, ale ostatecznie to ona okazała się najlepsza w Katowicach. Dzięki temu już dziś będzie miała okazję, by zmierzyć się z naprawdę wymagającym rywalem, jakim bez wątpienia będzie GODSENT. Skład dowodzony przez Epitácio „TACO” de Melo jeszcze kilka tygodni temu miał okazję wystąpić nawet na Majorze, gdzie nie wygrał jednak żadnego meczu. Mimo to Brazylijczyków bynajmniej nie można lekceważyć, o czym podczas październikowego Intel Extreme Masters Fall boleśnie przekonały się już Team Liquid i Evil Geniuses.

Teoretycznie lepiej losowanie ułożyło się dla Anonymo Esports, które swoją przygodę z ESL Pro League Conference rozpocznie od spotkania z przybyszami z dalekich Antypodów, czyli ORDER. Formacja ta od momentu wybuchu pandemii COVID-19 większość czasu spędziła na rodzimej oceanicznej scenie, która nie stoi na specjalnie wysokim poziomie. Trudno więc traktować ją jako poważnego kandydata do awansu. Jeżeli zaś chodzi o Anonimowych, to ci z pewnością będą chcieli zrobić wszystko, by zapomnieć o rozczarowaniu z finałów ESL MP. Wicemistrzowie ESEA Premier jechali na nie przecież z łatką faworytów, a mimo to odpadli już w półfinale. Biorąc pod uwagę niedawne angaże Michała „snatchiego” Rudzkiego i Karola „rallena” Rodowicza spodziewano się po ANO zdecydowanie więcej.

W grze także Polacy w zespołach międzynarodowych

Ale na tym polskie akcenty się nie kończą. Do gry przystąpi przecież m.in. Sprout, które dopiero co wzniosło w Hamburgu mistrzowski puchar UNITED Pro Series, a wcześniej mogło też świętować mistrzostwo Niemiec. Kamil „KEi” Pietkun i jego nowi koledzy udanie zaczęli więc współpracę i teraz spróbują to przełożyć na mecz Extra Salt, które dopiero co zasilił powracający ze sceny VALORANTA Ricky „floppy” Kemery. Już w pierwszej serii starć naprzeciwko siebie staną zaś eClub Brugge oraz MAD Lions. Członkami pierwszej drużyny są Mateusz „matty” Kołodziejczyk i Mateusz „n0tice” Wolniak, za wyniki drugiej odpowiada zaś Jakub „kuben” Gurczyński. Na papierze wydaje się jednak, że to Lwy będą mieć większe szanse na udany start w rozgrywkach.

Wtorkowy harmonogram ESL Pro League Conference:

23 listopada

1. runda drabinki wygranych

13:30 MAD Lions vs eClub Brugge BO3
13:30 YNG Sharks vs LDLC OL BO3
16:45 Extra Salt vs Sprout BO3
16:45 Renegades vs Team Renewal BO3
16:45 GODSENT vs Wisła All iN! BO3
20:00 Eternal Fire vs Endpoint CeX BO3
20:00 ORDER vs Anonymo Esports BO3
20:00 Movistar Riders vs RBG Esports BO3

Wybrane mecze z ESL Pro League Conference oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wisła All iN!

Wisła przegrywa w kwalifikacjach do DPC. Dziś druga szansa

W pierwszej rundzie zamkniętych kwalifikacji do drugiej dywizji europejskiej regionalnej ligi Dota Pro Circuit 21/22 polska ekipa Wisła All iN! Games...