STS
Gry planszowe

Gry planszowe polecane dla fanów gier online

Obecnie, u szczytu swojej popularności znajduje się rynek gier planszowych. Grać w tzw. planszówki możesz dosłownie wszędzie, ponieważ twórcy gier dostosowują swoje pomysły do każdej sytuacji. Jeśli lubisz rywalizację, spędzanie czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół, a dodatkowo gry online, to mamy dla ciebie kilka propozycji gier planszowych, które zdobędą twoją uwagę i będą równie ciekawe co gry komputerowe.

Mamy dla Ciebie 3 propozycje, które bazują na niezwykle popularnych grach online: Minecraft, Monopoly czy Milionerzy.

Gra planszowa Minecraft RAVENSBURGER

Grą, która cieszy się niesłabnącą popularnością od lat wśród gier planszowych, jest gra Minecraft firmy RAVENSBURGER. Pierwowzór tej gry powstał w wersji komputerowej. Jednak po wielu latach Minecraft został przeniesiony na planszę, natomiast jednym z wydań jest Łamigłówka magnetyczna. Co ciekawe, jest to gra, w którą możesz grać samodzielnie lub w większej grupie. Nie ma tutaj limitu graczy, natomiast wiek graczy, dla których jest ona przeznaczona, wynosi minimum osiem lat. W grze Minecraft w wersji online jak i w planszówce musisz wytężyć swój umysł, aby rozwiązywać coraz bardziej trudne łamigłówki, wykorzystując przy tym broń oraz swój ekwipunek. W wydaniu planszowym gry, znajdziesz książkę, która zawiera 40 różnych wyzwań i specjalne elementy magnetyczne do umieszczania na planszy. Gry logiczne takie jak Minecraft są doskonałym wyborem na miło spędzony czas.

Gra planszowa Monopoly

Gra planszowa Monopoly jest jedną z najchętniej wybieranych na półkach sklepowych gier, które znają i kochają całe pokolenia. Monopoly jest to kultowa gra planszowa, która polega na handlu nieruchomościami. Okrążaj razem z pozostałymi graczami planszę, kupuj, sprzedawaj ulice, buduj domy oraz  ekskluzywne hotele. Następnie zostań właścicielem najbardziej dochodowych oraz prestiżowych alei, ulic oraz placów. Kupuj poszczególne akty własności, by wzbogacić zarówno swoje miasto oraz swój portfel. Karty Szansy mogą spowodować przypływ gotówki, ale także równie dobrze możesz dzięki tym Szansom wylądować w więzieniu! Bankructwo przeciwnika może być dla Ciebie ekscytujące, jednak opłaca się uczciwie grać, ponieważ szczęście szybko może się od Ciebie odwrócić i to Ty możesz zostać „Bankrutem”!

Gra planszowa Milionerzy

Polska edycja gry planszowej Milionerzy oparta jest na popularnym teleturnieju. Na podstawie tego programu powstała także gra online. Wszystkie pytania zarówno w wersji planszowej jak i komputerowej pochodzą z programu telewizyjnego. Milionerzy to planszówka typu quizowego dla 2-4 osób, powyżej 12 lat. Odpowiedz właściwie na 12 pytań i zostań po prostu Milionerem! Dzięki grze planszowej możesz wcielić się w rolę zawodnika bądź Gospodarza prowadzącego Milionerów. Przeżyj pełne niepewności i radości chwile w gronie rodzinnym oraz przyjaciół podczas odpowiedzi na pytania.

Każdy z wymienionych powyżej tytułów gier przeznaczony jest dla dzieci, co najmniej w wieku szkolnym oraz dorosłych. Jeśli powyższe tytuły gier planszowych są Ci dobrze znane i chcesz odkryć coś nowego np.: Lego lub inne zabawki ze strony https://www.mediaexpert.pl/zabawki to warto zaplanować wolny czas w ten długi zimowy wieczór.

Artykuł partnera

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Bjergsen Team Liquid

Bjergsen w Liquid? Do sieci trafiło wideo, które szybko usunięto

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości dotyczące przyszłości Sørena „Bjergsena” Bjerga? W tym momencie prawdopodobnie nie ma już takiej osoby. Można być w za...