Od momentu zakończenia PGL Major Stockholm jesteśmy tak naprawdę zasypywani informacjami na temat potencjalnych ruchów kadrowych, które mają mieć miejsce w szeregach Teamu Liquid. I cóż, wygląda na to, że czołowego przedstawiciela Ameryki Północnej czeka naprawdę konkretna przebudowa!


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Jeden Brazylijczyk odejdzie, jeden przyjdzie?

Tym razem źródłem informacji jest Roque Marques z serwisu Globo. Według brazylijskiego dziennikarza na celowniku Liquid znalazł się Vinicius "VINI" Figueiredo, który od sierpnia 2017 roku związany jest z FURIĄ Esports. 22-latek był jednym z filarów zespołu, który w 2019 roku awansował na Majora, rozpoczynając tym samym swój pobyt w szeroko pojętej światowej czołówce, w której pozostaje aż do dziś. W międzyczasie Figueiredo i spółka triumfowali m.in. w północnoamerykańskich dywizjach DreamHack Masters Spring 2020 oraz Intel Extreme Masters Fall 2021, zaś mistrzostwach świata w Sztokholmie finiszowali w czołowej ósemce. Dodatkowo w szczytowym okresie ekipa VINIEGO zajmowała 3. miejsce w rankingu HLTV. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że Brazylijczyk już swojego bilansu w FURII nie poprawi.

Ale na tym nie koniec interesujących doniesień. Guillaume „neL” Canelo z 1pv twierdzi bowiem, że powrót Nicholasa "nitr0" Cannelli do Liquid jest niemal przesądzony, a cała sprawa ma być o krok od finalizacji. Przypomnijmy, że Amerykanin wcześniej przez ponad pięć lat przywdziewał barwy TL, ale latem ubiegłego roku opuścił scenę CS:GO i przeszedł do VALORANTA, gdzie związał się z 100 Thieves. A teraz ma ponownie zameldować się w formacji spod znaku konia, a wraz z nim do składu ma trafić również Richard "⁠shox⁠" Papillon z Teamu Vitality. Ponadto swoje miejsce ma zachować Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski, podczas gdy swoją przygodę z ekipą zakończą Michael "⁠Grim⁠" Wince, Jake "⁠Stewie2K⁠" Yip oraz Gabriel "⁠FalleN⁠" Toledo. Niejasna jest natomiast przyszłość Keitha "⁠NAFA⁠" Markovicia.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid może prezentować się następująco:

  • Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski
  • Nicholas "⁠nitr0⁠" Cannella
  • Richard "⁠shox⁠" Papillon
  • Vinicius "⁠VINI⁠" Figueiredo