STS
fot. PGL

Kolejne doniesienia na temat Liquid. VINI dołączy do zespołu?

Od momentu zakończenia PGL Major Stockholm jesteśmy tak naprawdę zasypywani informacjami na temat potencjalnych ruchów kadrowych, które mają mieć miejsce w szeregach Teamu Liquid. I cóż, wygląda na to, że czołowego przedstawiciela Ameryki Północnej czeka naprawdę konkretna przebudowa!


Śledź transfery na scenie Counter-Strike’a:


Jeden Brazylijczyk odejdzie, jeden przyjdzie?

Tym razem źródłem informacji jest Roque Marques z serwisu Globo. Według brazylijskiego dziennikarza na celowniku Liquid znalazł się Vinicius „VINI” Figueiredo, który od sierpnia 2017 roku związany jest z FURIĄ Esports. 22-latek był jednym z filarów zespołu, który w 2019 roku awansował na Majora, rozpoczynając tym samym swój pobyt w szeroko pojętej światowej czołówce, w której pozostaje aż do dziś. W międzyczasie Figueiredo i spółka triumfowali m.in. w północnoamerykańskich dywizjach DreamHack Masters Spring 2020 oraz Intel Extreme Masters Fall 2021, zaś mistrzostwach świata w Sztokholmie finiszowali w czołowej ósemce. Dodatkowo w szczytowym okresie ekipa VINIEGO zajmowała 3. miejsce w rankingu HLTV. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że Brazylijczyk już swojego bilansu w FURII nie poprawi.

Ale na tym nie koniec interesujących doniesień. Guillaume „neL” Canelo z 1pv twierdzi bowiem, że powrót Nicholasa „nitr0” Cannelli do Liquid jest niemal przesądzony, a cała sprawa ma być o krok od finalizacji. Przypomnijmy, że Amerykanin wcześniej przez ponad pięć lat przywdziewał barwy TL, ale latem ubiegłego roku opuścił scenę CS:GO i przeszedł do VALORANTA, gdzie związał się z 100 Thieves. A teraz ma ponownie zameldować się w formacji spod znaku konia, a wraz z nim do składu ma trafić również Richard „⁠shox⁠” Papillon z Teamu Vitality. Ponadto swoje miejsce ma zachować Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski, podczas gdy swoją przygodę z ekipą zakończą Michael „⁠Grim⁠” Wince, Jake „⁠Stewie2K⁠” Yip oraz Gabriel „⁠FalleN⁠” Toledo. Niejasna jest natomiast przyszłość Keitha „⁠NAFA⁠” Markovicia.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid może prezentować się następująco:

  • Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Nicholas „⁠nitr0⁠” Cannella
  • Richard „⁠shox⁠” Papillon
  • Vinicius „⁠VINI⁠” Figueiredo
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bjergsen powrócił! Midlaner oficjalnie w Teamie Liquid

Stało się! Po dzisiejszej wpadce z filmem ogłaszającym ten transfer nie dało się dłużej trzymać tego w tajemnicy. Team Liquid właśnie pochwaliło się n...