STS
fot. Riot Games/David Lee

Bjergsen powrócił! Midlaner oficjalnie w Teamie Liquid

Stało się! Po dzisiejszej wpadce z filmem ogłaszającym ten transfer nie dało się dłużej trzymać tego w tajemnicy. Team Liquid właśnie pochwaliło się na swoim profilu w mediach społecznościowych nowym midlanerem. Zgodnie z przeciekiem jest to legenda amerykańskiej sceny League of Legends, Søren „Bjergsen” Bjerg.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Bjergsen powraca po roku przerwy!

Weteran spędził miniony rok w organizacji, z którą związał większą część swojej kariery. Mowa tu oczywiście o TSM, gdzie pełnił funkcję głównego trenera drużyny. Sezon 2021 zapowiadał się dla niego bardzo obiecująco. Najpierw ekipa ta zajęła drugą lokatę w wiosennym splicie, by później odpaść przed finałem podczas Mid-Season Showdown z Teamem Liquid. Letnia faza zasadnicza zakończyła się dla niej sporym sukcesem, ponieważ Bjerg wraz ze swoimi podopiecznymi zajął fotel lidera w League of Legends Championship Series. Kiedy przyszła jednak pora na play-offy, TSM przegrało z Cloud9 po wyrównanej serii. Tym samym organizacja ta mogła się pożegnać z udziałem na Worlds 2021.

Teraz Bjergsen jednak zdecydował się na powrót do profesjonalnej gry. I to nie byle gdzie. Team Liquid od wielu lat jest jedną z najlepszych formacji w Ameryce Północnej i nieustannie zajmuje wysokie miejsca w klasyfikacji. W zeszłym roku TL doszło do samego finału LCS, gdzie musiało uznać wyższość 100 Thieves. Zarówno ta porażka, jak i brak awansu z grupy na mistrzostwach świata zmotywowały włodarzy organizacji do podjęcia pewnych kroków w kierunku zmiany składu. Tym samym jedynymi zawodnikami, którzy pozostaną na następny sezon, zostali Lucas „Santorin” Larsen oraz Jo „CoreJJ” Yong-in. Na górnej alei w trykocie TL zobaczymy natomiast Gabriëla „Bwipo” Rau, a strzelcem formacji będzie Steven „Hans sama” Liv.

Tak prezentuje się skład Liquid na sezon 2022 LCS:

Gabriël „Bwipo” Rau
Lucas „Santorin” Larsen
Søren „Bjergsen” Bjerg
Steven „Hans sama” Liv
Jo „CoreJJ” Yong-in

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Adam, Fnatic, LEC 2021 Summer – finał

Adam poza organizacją. Fnatic żegna się z nim po jednym splicie

Jakiś czas temu mówiło się o tym, jakoby Adam „Adam” Maanane miał zmieniać organizację. 19-latek podczas letniego splitu w League of Legends European...