STS
Bjergsen Team Liquid
fot. Team Liquid

Bjergsen w Liquid? Do sieci trafiło wideo, które szybko usunięto

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości dotyczące przyszłości Sørena „Bjergsena” Bjerga? W tym momencie prawdopodobnie nie ma już takiej osoby. Można być w zasadzie pewnym, że – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – duński midlaner w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy Teamu Liquid. Skąd ta pewność? Organizacja opublikowała bowiem przygotowane na tę okazję wideo, a następnie je usunęła. W internecie jednak nic nie ginie.

Krótka (i nieudana) trenerska przygoda

Bjergsen minione miesiące spędził w roli trenera. Zawodnik pod koniec 2020 ogłosił, że odwiesza myszkę i klawiaturę na kołek, by od teraz, wspólnie ze sztabem szkoleniowym, przygotowywać drafty i taktyki na poszczególne mecze TSM-u w League of Legends Championship Series. Rok 2021 dla legendarnej amerykańskiej organizacji nie był jednak łaskawy. Ta zagrała co prawda w LCS 2021 Championship, które decydowało o awansie na Worlds 2021, ale czwarte miejsce nie gwarantowało przepustki.

We wrześniu pojawiły się pierwsze plotki dotyczące przyszłości Duńczyka. W zasadzie od samego początku mówiło się o tym, że Bjergsen wznowi karierę profesjonalnego gracza, a niejasnym było wyłącznie to, jaki trykot przywdzieje. Pod koniec października i ta kwestia stała się jednak nieco bardziej klarowna. Nadeszło bowiem oficjalne ogłoszenie dotyczące rozstania Sørena Bjerga z TSM-em. Wraz z nim światło dzienne ujrzały też plotki sugerujące, kto może być jego nowym pracodawcą. Bjergsena łączono z Teamem Liquid.

Bjergsen wraca do gry

Występująca w LCS drużyna wczoraj oficjalnie ogłosiła transfer Stevena „Hansa samy” Liva, który tym samym porzucił rywalizację z Rogue w Europie. Jedyną niewiadomą Liquid został midlaner. Ktoś – najprawdopodobniej omyłkowo – rozwiał jednak wątpliwości w tej kwestii. Na kanale YouTube TL pojawił się bowiem film prezentujący Bjergsena w nowych barwach. Ten co prawda dość szybko został usunięty, ale powszechnie wiadomo, że w sieci nic nie ginie. Wideo zostało pobrane, a następnie wrzucone na Reddita. Choć ten post także został usunięty przez moderację, to wciąż można go znaleźć tutaj.

Tak na chwilę obecną prezentuje się skład Liquid na sezon 2022 LCS:

Gabriël „Bwipo” Rau
Lucas „Santorin” Larsen
Steven „Hans sama” Liv
Jo „CoreJJ” Yong-in
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dota 2

Smart Omega z dożywotnim banem za ustawianie meczów

Południowoazjatycka organizacja Smart Omega (kiedyś Omega Esports) traci miejsce w pierwszej dywizji Dota Pro Circuit. Organizacja i jej sześciu człon...