Za nami dwa dni ESL Pro League Conference i cóż – jak na razie rozgrywki nie przebiegają po myśli polskich graczy. Dwóch z nich już znalazło się za burtą, a pozostała jedenastka nie ma już marginesu błędu i awans do najwyższej CS-owej klasy rozgrywkowej walczyć będzie w dolnej drabince.

Brugge za burtą EPL Conference, MAD blisko awansu

Żadnych szans na wywalczenie miejsca w Pro Lidze nie ma już eClub Brugge. Ekipa Mateusza „matty'ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice'a” Wolniaka przegrała bowiem drugi mecz z rzędu, tym razem uznając wyższość YNG Sharks. W efekcie jej przygoda z ligą konferencji dobiegła już końca. Gorycz porażki przełknąć musiało również Anonymo Esports. Wicemistrzowie ostatniego sezonu ESEA Premier zaczęli nieźle, bo na Mirage'u gładko ograli 16:7 uczestników niedawnego Majora z Movistar Riders, ale niestety na tym dobre informacje się kończą. Kolejne dwie mapy, Nuke i Inferno, padły już łupem piątki z Półwyspu Iberyjskiego, przez co Anonimowi spadli w dolne rejony drabinki.

Żeby jednak nie było tak pesymistycznie, warto odnotować, że środa przyniosła też kilka pozytywnych informacji. Po zwycięstwo sięgnęło wszak Sprout Kamila "KEia" Pietkuna, dzięki czemu uniknęło eliminacji. Co więcej, świeżo upieczeni mistrzowie Niemiec nie mieli większych problemów z pokonaniem mongolskiego rodzynka z Team Renewal, który na dwóch mapach zdobył w sumie tylko jedenaście rund i podobnie jak wspomniane Brugge odpadł z rywalizacji. Po raz drugi górą byli natomiast podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego z MAD Lions. Popularnym Lwom udało się pozostawić w pokonanym polu LDLC OL, co oznacza, że już tylko jedno zwycięstwo dzieli je od awansu do CS-owej Ligi Mistrzów.

Komplet środowych wyników EPL Conference:

24 listopada

2. runda drabinki wygranych

13:30 MAD Lions 2:1 LDLC OL Nuke 7:16
Mirage 16:10
Ancient 16:7

1. runda drabinki przegranych

13:30 eClub Brugge 0:2 YNG Sharks Vertigo 15:19
Mirage 11:16

2. runda drabinki wygranych

16:45 Renegades 0:2 Extra Salt Inferno 13:16
Dust2 8:16

1. runda drabinki przegranych

16:45 Team Renewal 0:2 Sprout Inferno 5:16
Ancient 6:16

2. runda drabinki wygranych

20:00 GODSENT 2:1 Endpoint CeX Vertigo 16:8
Inferno 6:16
Ancient 16:13
20:00 Anonymo Esports 1:2 Movistar Riders Mirage 16:7
Nuke 12:16
Inferno 8:16

Przed Polakami mecze o życie

W czwartek oglądać będziemy wyłącznie mecze rozgrywane w dolnej drabince, co oznacza, że każdy pojedynek będzie miał spory ciężar gatunkowy. Szczególnie trudne wyzwanie czeka na Wisłę All iN! Games Kraków, przed którą aż dwa spotkania o życie! Najpierw zwycięzcy ESL Mistrzostw Polski zmierzą się z Turkami z Eternal Fire i jeżeli uda im się ich pokonać, to kilka godzin później podejmą Renegades. W międzyczasie na serwerze pojawi się też Anonymo, które spróbuje pomścić matty'ego i n0tice'a przy okazji potyczki z Brazylijczykami z YNG Sharks. Z kolei KEi i jego koledzy ze Sprout spróbują poradzić sobie z Endpoint CeX. Dla niemieckiej organizacji będzie to też okazja, by przełamać w końcu swoiste fatum, bo w tym roku nie wygrała ona jeszcze z brytyjską formacją.

Czwartkowy harmonogram EPL Conference:

25 listopada

1. runda drabinki przegranych

13:30 Wisła All iN! vs Eternal Fire BO3
13:30 ORDER vs RBG Esports BO3

2. runda drabinki przegranych

16:45 YNG Sharks vs Anonymo Esports BO3
16:45 Sprout vs Endpoint CeX BO3
20:00 Renegades vs TBD BO3
20:00 LDLC OL vs TBD BO3

Wybrane mecze z ESL Pro League Conference oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji.