Pierwszy dzień jesiennych finałów BLAST Premier 2021 ostatecznie nie przyniósł zbyt wielu niespodzianek. Nie oznacza jednak, że nie było ich wcale – wszak z wysokiego C swoją przygodę rozpoczął nowy skład Astralis, który pozostawił w pokonanym polu ćwierćfinalistów ostatniego Majora z Ninjas in Pyjamas.

Astralis psuje debiut es3taga

Tak naprawdę postawa Duńczyków jeszcze przed startem meczu była ogromną niewiadomą. Wymiana aż dwóch graczy i trenera wiązała się przecież z całkowitą reorganizacją gry i nie było wiadomo, czy Astralis zdąży poukładać wszystkie klocki. Niemniej dziś wiemy już, że zdążyło jak najbardziej. Co więcej, głównym autorem wspomnianego triumfu 2:0 nad NIP-em był jeden z nowych nabytków, Kristian „k0nfig” Wienecke, który mimo przebytej niedawno poważnej kontuzji ręki był w wyśmienitej formie. Ustrzelone przez 24-latka 60 fragów skutecznie popsuło oficjalny debiut Patricka "es3taga" Hansena, który wczoraj bynajmniej nie okazał się zbawcą Ninjas, będąc najsłabszym pod względem indywidualnych statystyk zawodnikiem na serwerze.

Po dwie mapy oglądaliśmy również w pozostałych trzech spotkaniach. Z dobrej strony pokazali się świeżo upieczeni mistrzowie świata z Natus Vincere, którzy rozegrali pierwszy oficjalny mecz od czasu powrotu ze Sztokholmu. Mimo kilkutygodniowej przerwy nie mieli oni problemów z ograniem BIG, a świetnie zaprezentował się 18-letni Valeriy "B1T" Vakhovskiy. Na zero z tyłu zagrało także Heroic, chociaż Duńczycy musieli się nieco napocić, gdyż FaZe Clan zarówno na Mirage'u, jak i Nuke'u stawiał zdecydowany opór. Tego nie napotkał natomiast Team Vitality. Francuzi gładko rozprawili się z Teamem Liquid, co jednak nie dziwi – wszak drużyna spod znaku konia i tak czeka już na nadejście końcówki roku, by móc wreszcie dokonać konkretnych kadrowych przetasowań.

Komplet środowych wyników finałów BLAST Premier Fall:

24 listopada

Ćwierćfinał drabinki wygranych

12:00 Team Vitality 2:0 Team Liquid Mirage 16:10
Dust2 16:7
15:00 Heroic 2:0 FaZe Clan Mirage 16:14
Nuke 16:13
18:00 Natus Vincere 2:0 BIG Dust2 16:4
Nuke 16:11
21:00 Ninjas in Pyjamas 0:2 Astralis Nuke 7:16
Overpass 16:19

Czy Heroic odegra się na NAVI?

Tak więc przed wczorajszymi przegranymi dzień przerwy, zwycięzcy zaś rozegrają kolejne spotkania. Okazję do rewanżu za porażkę podczas PGL Major Stockholm 2021 będzie miało Heroic, aczkolwiek łatwo o to nie będzie. Wszak na drodze duńskiej piątki stanie główny faworyt kopenhaskich zawodów, Natus Vincere. Kilka godzin później przeciwstawić się wyremontowanemu Astralis spróbuje Team Vitality. W tym wypadku, jak zawsze zresztą, wiele zależeć będzie od dyspozycji Mathieu "ZywOo" Herbauta. Najlepszy zawodnik dwóch ostatnich lat bardzo dobrze wypadł przy okazji środowego boju z Liquid i teraz spróbuje powstrzymać nowe nabytki skandynawskiej organizacji.

Czwartkowy harmonogram finałów BLAST Premier Fall:

25 listopada

Półfinał drabinki wygranych

15:00 Heroic vs Natus Vincere BO3
18:00 Team Vitality vs Astralis BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Fall 2021 zapraszamy do naszej relacji.