Triumf w ESL Mistrzostwach Polski pocałunkiem śmierci? Tak stało się w przypadku Wisły All iN! Games Kraków, która po wygraniu krajowych rozgrywek dwa razy z rzędu odbiła się od muru w postaci zagranicznych rywali. Klęski na międzynarodowej arenie przyniosły ze sobą konsekwencje w postaci roszady kadrowej. Na ławkę rezerwowych odsunięty został Kuba "Markoś" Markowski. Jego miejsce do końca roku zajmie zawodnik doskonale znany Wiślakom – Wiktor "mynio" Kruk.

Bolesna weryfikacja ESL Mistrzów Polski

Markoś w Wiśle All iN! spędził ponad pół roku, pierwotnie pojawiając się w drużynie jako stand-in i po miesiącu na stałe dołączając do organizacji. Jako snajper wspomógł Białą Gwiazdę w marszu po pierwszy tytuł mistrzowski na krajowym podwórku. Zwycięstwo w ESL MP otworzyło formacji drogę do ESL Pro League, a także zapewniło przepustkę na przyszłoroczny IEM Katowice. Wygląda jednak na to, iż Markowskiemu nie będzie dane wystąpić na najbardziej prestiżowym turnieju w Polsce. Po tym, jak Wiślacy nie zdołali wygrać meczu ani na V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, ani w EPL Conference, zakończył się aktywny udział Markosia w rodzimym projekcie.

Powrót na stare śmieci

W ostatnich tygodniach bieżącego roku drużynę ponownie reprezentował będzie mynio, który kilkanaście miesięcy temu postanowił zamienić stadion przy Reymonta na warszawskie Esports Performance Center, gdzie rezyduje Anonymo Esports. W nowym zespole mynio awansował na Flashpointa i to by było na tyle, jeśli chodzi o sukcesy. Tuż po wakacyjnej przerwie zawodnik niespodziewanie postanowił usunąć się w cień. – Gra nie sprawiała mi przyjemności, czułem się, jakbym grał na siłę, pojawiły się też problemy ze snem i dodatkowy stres – tłumaczył.

Wisła All iN! obecnie bierze udział w ESEA Premier, Wiślaków znajdziemy także na liście uczestników Malta Vibes Knockout Series 4. To właśnie w tych turniejach mynio będzie awaryjnie wspomagał kolegów. Co oczywiste, Kruk nie przejmie AWP pozostawionego przez Markosia. Do snajperki powróci pełniący także rolę prowadzącego Grzegorz "SZPERO" Dziamałek. Plany Białej Gwiazdy na 2022 rok obecnie nie są znane. IEM Katowice rusza 15 lutego.

Skład CS:GO Wisły All iN! Games Kraków wygląda teraz tak:

  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Grzegorz „jedqr” Jędras
  • Krzysztof „Goofy” Górski
  • Tomasz "phr" Wójcik
  • Wiktor "mynio" Kruk – stand-in
  • Mariusz „Loord” Cybulski – trener
  • Kuba "Markoś" Markowski – rezerwa