STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Znamy wszystkich finalistów Polskiej Ligi Esportowej

Zarówno w dywizji mistrzowskiej, jak i w dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej online’owe zmagania dobiegły już końca. A to oznacza, że poznaliśmy komplet ekip, które na początku grudnia pojawią się na warszawskich lanowych finałach. Czterech mistrzów jedzie do Warszawy W przypadku dywizji mistrzowskiej już wcześniej bilet do stolicy Polski zapewniły sobie Izako Boars oraz MAD […]

Zarówno w dywizji mistrzowskiej, jak i w dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej online’owe zmagania dobiegły już końca. A to oznacza, że poznaliśmy komplet ekip, które na początku grudnia pojawią się na warszawskich lanowych finałach.

Czterech mistrzów jedzie do Warszawy

W przypadku dywizji mistrzowskiej już wcześniej bilet do stolicy Polski zapewniły sobie Izako Boars oraz MAD DOG’S PACT, które zakończyły pierwszy etap rywalizacji na dwóch czołowych lokatach. O pozostałe dwa miejsca walka toczyła się natomiast podczas piątkowych play-inów, w których udział wzięli gracze m.in. x-komu AGO oraz HONORIS. I to właśnie te formacje ostatecznie dołączyły do grona szczęśliwców dzięki wygranym w dodatkowych spotkaniach. Jastrzębie potrzebowały zaledwie dwóch map, by rozprawić się z M1 EDEN, z kolei wicemistrzowie Polski pozostawili w pokonanym polu Team ESCA Gaming. Niemniej w tym drugim przypadku Kameleony bynajmniej nie poddały się łatwo i wcześniej napsuli wielkiemu H nieco krwi.

Najlepsi z profesjonalistów

Co ciekawe, w studiu Polsat Games rozegrany zostanie również wielki finał dywizji profesjonalnej. W tym przed szansą na pierwszy sukces staną podopieczni Macieja „Luza” Bugaja z Ungentium. Ci przez długi czas okupowali czołowe lokaty w ESL Mistrzostwach Polski, ale ostatecznie zabrakło ich w Katowicach. Teraz jednak dopięli swego i przy wsparciu bezrobotnego ostatnio Dominika „GruBego” Świderskiego dostali się na lana kosztem Opera GX Phantoms i Dr Pepper Teamu. Ostatnią przeszkodą na ich drodze będzie Creative AVEZ, czyli zwycięzca fazy zasadniczej, który kilka dni temu okazał się lepszy od Lodis by Illuminar.

Stolica czeka

Lanowe finały Polskiej Ligi Esportowej odbędą się między 2 a 4 grudnia w studiu Polsat Games w Warszawie. Triumfator dywizji profesjonalnej zgarnie nie tylko awans na wyższy poziom rozgrywkowy, ale otrzyma także 5 tysięcy złotych i bilet do European Development Championship Season 6. Z kolei zwycięzca dywizji mistrzowskiej nagrodzony zostanie znaczną częścią z łącznej puli nagród wynoszącej 250 tysięcy złotych, a także wystąpi na EU Champions.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Predykcje na VALORANT Champions ft. paTiTek, Nero, baddyG, playboistarki (cz. 2)

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w VALORANTA. W największej imprezie w historii strzelanki Riot Games udział wezmą m.in. Patryk "starx...