Po dwóch tygodniach Dignitas VIE może ponownie pochwalić się posiadaniem trenera CS:GO. Tym oficjalnie został Faruk "pita" Pita, który dzięki temu będzie miał okazję, by ponownie połączyć siły z kilkoma byłymi podopiecznymi z Ninjas in Pyjamas.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


pita i byli gracze NIP-u – spotkanie po latach

30-latek w tym roku powrócił do pracy po tym, jak zakończyło się jego zawieszenie spowodowane aferą z coach bugiem. W sierpniu pomocną dłoń wyciągnęli do niego Copenhagen Flames, którzy przy jego wsparciu sięgnęli m.in. po wicemistrzostwo Elisa Invitational Fall 2021. W okresie pracy Pity duński skład wystąpił również na pierwszym w swojej historii Majorze, ocierając się o awans do czołowej ósemki. Niemniej sam Szwed nie mógł wówczas wspierać ekipy z uwagi na bana od Valve. – Dziękuję za wszystko zarówno zarządowi, jak i graczom. Zasługujecie na to, co najlepsze i jestem dumny, że mogłem być małą, małą częścią waszej podróży – przyznał pita.

A przyznał to, bo jego przygoda z Flames dobiegła końca po zaledwie trzech miesiącach. Ofertę nie do odrzucenia 30-letniemu trenerowi złożyło Dignitas, gdzie pracuje już kilku jego starych znajomych. Wszak w przeszłości podopiecznymi nowego głównodowodzącego zespołu byli już Patrik "f0rest" Lindberg, Adam "friberg" Friberg oraz Jonas "Lekr0" Olofsson. Teraz cała czwórka będzie miała okazję, by wspólnie działać na rzecz poprawy sytuacji amerykańskiej organizacji, gdyż ta od momentu swojego powrotu na scenę CS:GO na początku 2020 roku nie osiągnęła jeszcze oczekiwanych sukcesów. Nie doprowadzili jej do nich ani Robin "Fifflaren" Johansson, ani też Halvor "vENdetta" Gulestøl.

W tej sytuacji skład Dignitas VIE prezentuje się następująco:

  • Patrik „⁠f0rest⁠” Lindberg
  • Adam „⁠friberg⁠” Friberg
  • Håkon „⁠hallzerk⁠” Fjærli
  • Ludvig „HEAP” Alonso
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Faruk "pita" Pita – trener