STS
fot. Maciej Kołek/Anonymo Esports

Zespół kubena odpada z EPL Conference. Cała nadzieja w KEiu

Nie da się ukryć, że EPL Conference nie jest zbyt szczęśliwe dla naszych rodaków. W poprzednich dniach z marzeniami o awansie do ESL Pro League pożegnały się przecież Wisła All iN! Games Kraków i Anonymo Esports, wczoraj zaś za burtą rozgrywek znaleźli się również podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego z MAD Lions. Awans nie dla graczy […]

Nie da się ukryć, że EPL Conference nie jest zbyt szczęśliwe dla naszych rodaków. W poprzednich dniach z marzeniami o awansie do ESL Pro League pożegnały się przecież Wisła All iN! Games Kraków i Anonymo Esports, wczoraj zaś za burtą rozgrywek znaleźli się również podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego z MAD Lions.

Awans nie dla graczy kubena

Dla popularnych Lwów jest to o tyle rozczarowujące, że przecież jeszcze do niedawna były one o krok od wywalczenia przepustki do Pro Ligi. Niemniej porażka z Extra Salt zrzuciła je do dolnej drabinki, gdzie na ich drodze stanęło Sprout. Ekipa Kamila „KEia” Pietkuna nie dała zresztą MAD większych szans, pokonując zawodników kubena wynikiem 2:0. Swój wkład w to zwycięstwo miał również KEi, który opuszczał serwer z 46 eliminacjami na koncie, co było drugim najlepszym wynikiem w tym spotkaniu.

Powody do świętowania mają za to zawodnicy Movistar Riders. Hiszpanie, których mogliśmy niedawno oglądać na Majorze, potrzebowali zaledwie dwóch map, by pokonać GODSENT i tym samym sięgnąć po pierwszy w swojej historii awans do EPL-a. Jeżeli zaś chodzi o skład dowodzony przez Epitácio „TACO” de Melo, to mimo wszystko pozostał on na powierzchni. Kilka godzin później w meczu o życie udało mu się bowiem pokonać LDLC OL, chociaż na Mirage’u losy wygranej ważyły się tak naprawdę do ostatnich minut.

Komplet sobotnich wyników EPL Conference:

27 listopada

3. runda drabinki wygranych

13:30 Movistar Riders 2:0 GODSENT Overpass 16:13
Nuke 16:9

4. runda drabinki przegranych

16:45 Sprout 2:0 MAD Lions Ancient 16:12
Dust2 16:9
20:00 LDLC OL 1:2 GODSENT Nuke 19:15
Ancient 10:16
Mirage 14:16

Czy KEi sięgnie po awans?

Tak więc awans do ESL Pro League Season 15 mogły świętować już Extra Salt oraz Movistar Riders. Nadal jednak wolny pozostaje jeden slot, a jego zdobywcę poznamy w niedzielny wieczór. Wtedy to naprzeciwko siebie staną GODSENT, a także Sprout. Będzie to też ostatnia szansa, by liczba Polaków, którzy wezmą udział w kolejnym sezonie EPL-a, jednak się zwiększyła. Cała nadzieja w KEiu, który udanie rozpoczął swoją przygodę w niemieckiej organizacji i teraz będzie mógł dołożyć kolejny obok triumfów w ESL Meisterschaft i UNITED Pro Series sukces.

Niedzielny harmonogram EPL Conference:

28 listopada

5. runda drabinki przegranych

20:00 Sprout vs GODSENT BO3

Wszystkie mecze z ESL Pro League Conference oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team ESCA Gaming wraca na scenę Rainbow Six: Siege

Ponad dwa miesiące temu Team ESCA Gaming ogłosił rozstanie z dotychczasowy składem Rainbow Six: Siege. Niemniej nie oznaczało to definitywnego wycofan...