STS
AVANGAR

AVANGAR powraca! Wicemistrz berlińskiego Majora z nowym składem CS:GO

AVANGAR to organizacja, która narodziła się w 2017 roku. I już dwa lata później mogła świętować ogromny sukces, jakim było wicemistrzostwo Majora CS:GO. Śledź transfery na scenie Counter-Strike’a: Wielki sukces początkiem końca AVANGAR W Berlinie ówcześni podopieczni kazachskiej formacji zaskoczyli wszystkich i chociaż zaczęli zmagania już od pierwszej fazy, to ostatecznie udało im się dojść […]

AVANGAR to organizacja, która narodziła się w 2017 roku. I już dwa lata później mogła świętować ogromny sukces, jakim było wicemistrzostwo Majora CS:GO.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike’a:


Wielki sukces początkiem końca AVANGAR

W Berlinie ówcześni podopieczni kazachskiej formacji zaskoczyli wszystkich i chociaż zaczęli zmagania już od pierwszej fazy, to ostatecznie udało im się dojść aż do wielkiego finału. Po drodze pokonali m.in. Team Liquid, G2 Esports i Team Vitality, ulegając dopiero Astralis. Jak się później okazało, dla organizacji był to też początek końca, bo trzy miesiące później zawodników AVANGAR wykupiło Virtus.pro, które dopiero co zakończyło współpracę z polską ekipą. Zespół spod znaku A natomiast po dwóch miesiącach ciszy postawił na nowych graczy, ale ci nie potrafili spełnić choćby minimalnych oczekiwań, wobec czego po kilku tygodniach się z nimi rozstano.

Nowe otwarcie

Od tego czasu w obozie AVANGAR po dziś dzień panowała cisza, ale już teraz wiemy, że nie będzie ona trwała wiecznie. Dziś, nieco ponad półtora roku później, włodarze organizacji ogłosili bowiem swój powrót na scenę CS:GO. Odpowiedzialność za wyniki drużyny powierzono Sergeyowi „malingerowi” Lee, który w przeszłości występował m.in. w Revolution Gaming oraz zARLANS. Jego podopiecznymi zostali natomiast m.in. związany do niedawna z K23 Aidos „kade0” Hairjan, który miał już kiedyś okazję grać dla AVANGAR, a także były zawodnik akademii Teamu Spirit, Alexey „znx” Zlotkovsky. Co ciekawe, skład już od jakiegoś czasu grywał razem pod nazwą Benched, występując w październikowym ESEA Cash Cup.

Nowy skład AVANGAR:

  • Vladislav „FinigaN” Usov
  • Alexey „znx” Zlotkovsky
  • Aydos „kade0” Khairzhan
  • Gleb „s1natoRRR” Olchedayevsky
  • Kaisar „ICY” Faiznurov
  • Sergey „malinger” Lee – trener
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszają eliminacje do ESL Challenger Anaheim 2022, Polacy na linii startu

Niedawne DreamHack Open November 2021 było ostatnim turniejem spod szyldu DH Open. Od przyszłego roku imprezy z tej serii przybiorą nazwę ESL Challeng...