Otwarte eliminacje to dla wielu ekip wyzwanie nie do przejścia i podobnie było wczoraj przy okazji pierwszego dnia zmagań o bilet na ESL Challenger Anaheim 2021. Mimo to jednak kilku naszych rodaków pozostało w grze i dziś ponownie stanie do walki o miejsce w etapie zamkniętym.

Trwa walka o ESL Challenger Anaheim

W poniedziałek gorzką pigułkę porażki przełknąć musieli m.in. reprezentanci MAD DOG'S PACT oraz Ungentium. Powody do świętowania miało natomiast Anonymo Esports, które kilka godzin przed startem ogłosiło zmianę w swoim składzie. Wprowadzenie Patryka "Demho" Tomaszewskiego kosztem Kacpra "Kylara" Walukiewicza bynajmniej jednak nie pokrzyżowało planów Anonimowych, którzy po drodze ograli m.in. Finów z KOVA Esports i już dziś w przedostatnim meczu podejmą 1shot z regionu CIS. Równolegle swoje boje toczyć będzie też Sprout. Zespół Kamila "KEia" Pietkuna stanie naprzeciwko Bułgarów ze SKADE. Co ciekawe, jeżeli drużyny naszych rodaków i tym razem wygrają, to spotkają się ze sobą w decydującym spotkaniu, którego stawką będzie awans do zamkniętych eliminacji.

CZYTAJ TEŻ:
Kolejna roszada w składzie CS:GO Anonymo. Demho wraca do gry

Wisła i AGO po punkty w ESEA Premier

Ale to nie jedyne dziś pojedynki z udziałem naszych rodaków. Przed kolejną szansą na zdobycie punktów w ESEA Premier staną wszak Wisła All iN! Games Kraków oraz x-kom AGO. Mistrzów Polski czeka jednak trudne zadanie, bo zagrają oni z uczestnikami niedawnego Majora z Entropiq, podczas gdy Jastrzębie mierzyć się będą z GamerLegionem. W międzyczasie o awans do półfinału Pinnacle Fall Series postarają się MAD Lions i MOUZ NXT. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego zagrają z ECSTATIC, zaś Kamil „siuhy” Szkaradek, Hubert „Szejn” Światły i ich koledzy podejmą świeżo upieczonych uczestników ESL Pro League z Extra Salt. W akcji zobaczymy również Mateusza „matty'ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice'a” Wolniaka. Ich eClub Brugge zmierzy się z ENTERPRISE esports w pierwszej rundzie drabinki Malta Vibes Knockout Series.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

30 listopada
12:00 MAD Lions vs ECSTATIC BO3 transmisja
18:00 MOUZ NXT vs Extra Salt BO3
18:00 Anonymo Esports vs 1shot BO1 transmisja
18:00 Sprout vs SKADE BO1 transmisja
19:00 Wisła All iN! vs Entropiq BO3 transmisja
19:00 x-kom AGO vs GamerLegion BO3
19:00 eClub Brugge vs ENTERPRISE esports BO3 transmisja
19:30 Anonymo/1shot vs Sprout/SKADE BO3