Mamy dopiero czwartek, a tymczasem dziś doszło do drugiej w tym tygodniu roszady w szeregach Anonymo Esports. Tym razem jednak na ławce rezerwowych usiadł jeden z liderów zespołu CS:GO, Janusz "Snax" Pogorzelski.

"Czas na reset"

Triumfator Majora z 2014 roku był jednym z filarów zespołu i jedynym obok Pawła "innocenta" Mocka graczem, który obecny był w drużynie od samego jej początku. Niemniej ostatnie rozczarowania, takie jak słaby występ na finałach ESL Mistrzostw Polski czy przy okazji ESL Pro League Conference, skłoniły prowadzącego Anonymo do tego, by zrobić sobie przerwę od profesjonalnego grania. Ta oficjalnie ma potrwać do końca roku, a co potem? Tego jeszcze nie wiadomo, bo także sam Snax nie wyjaśnił tego w opublikowanym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych:

Mając wiele lat doświadczenia nauczyłem się, że jeżeli zaczynam odczuwać zmęczenie, warto odpocząć, zrobić przerwę, zadbać o siebie. Takie świadome przerwy dają szansę na regenerację i są niezbędne w pracy profesjonalnego gracza.

Startując z nową drużyną wyznaczyłem sobie cele, uważałem, że bez problemu jesteśmy w stanie je zrealizować, ale jednak okazało się inaczej. Po ESL Conference wchodząc na TS-a czy CS-a czułem zwątpienie i nie otrzymywałem od gry takiej radości jak zawsze. Czas na reset, cieszę się, że niebawem wrócę świeży i gotowy na kolejne wyzwania.

Z doświadczenia wiem, że wielu graczy idzie na odpoczynek, kiedy nie ma już innej opcji, kiedy wyjechali się na maksa, kiedy siada zdrowie i psycha. Mam już taki okres za sobą – nie chcę go nigdy powtórzyć oraz takim świadomym zarządzaniem własną energią chciałbym otwierać innych na ten ważny temat w esporcie, o którym się nie mówi i z którym często nie wiadomo jak siebie radzić.

Snax poza składem Anonymo

Przypomnijmy, że w ostatni poniedziałek na rezerwie na własne życzenie znalazł się też Kacper „Kylar” Walukiewicz, którego miejsce zajął pełniący dotychczas rolę szóstego zawodnika Patryk „Demho” Tomaszewski. Jeżeli zaś chodzi o następcę Snaxa, to tym według informacji naszego serwisu ma zostać reprezentant akademii Anonymo, Patrick „dezz” Karasiewicz. Jak dotychczas jednak nie otrzymaliśmy potwierdzenia tego ruchu. A warto pamiętać, że Anonimowi w tym roku rywalizować będą jeszcze w ESEA Premier oraz rozpoczętym dziś Exeedme Revolution. Co więcej, pierwszy mecz w tych drugich rozgrywkach mają rozegrać już jutro.