STS
Beryl, DWG KIA, Worlds 2021
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

DRX chwali się nabytkami. Organizacja pozyskała m.in. mistrza świata z 2020 roku

Kolejna ekipa z League of Legends Championship Korea pochwaliła się swoimi nowymi nabytkami. Zmiany w DRX były niezwykle potrzebne, jako że ekipa ta zajęła ostatnie miejsce podczas letniego splitu w 2021 roku. Do formacji oficjalnie dołączyli Cho „BeryL” Geon-hee oraz Kim „Zeka” Geon-woo. Dodatkowo organizacja wzmocniła się też solidnie na ławce szkoleniowej. O zmianach dowiedzieliśmy […]

Kolejna ekipa z League of Legends Championship Korea pochwaliła się swoimi nowymi nabytkami. Zmiany w DRX były niezwykle potrzebne, jako że ekipa ta zajęła ostatnie miejsce podczas letniego splitu w 2021 roku. Do formacji oficjalnie dołączyli Cho „BeryL” Geon-hee oraz Kim „Zeka” Geon-woo. Dodatkowo organizacja wzmocniła się też solidnie na ławce szkoleniowej. O zmianach dowiedzieliśmy się za pośrednictwem mediów społecznościowych organizacji.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Potrzeba zmian w DRX

Drużyna złożona z takich nazwisk jak Hong „Pyosik” Chang-hyeon czy też Kim „Deft” Hyuk-kyu nie powinna grzać samego dna klasyfikacji w Korei. Nic więc dziwnego, że widzimy spore zmiany w jej szeregach. Wyżej wspomniani pozostaną w zespole, tak samo z resztą jak toplaner Hwang „Kingen” Seong-hoon, któremu kontrakt kończy się dopiero za rok. Do składu dołączy za to BeryL, który oficjalnie rozstał się z DWG KIA. Doświadczony wspierający z pewnością wiele wniesie do nowej organizacji i nie ma wątpliwości, że to dla niej ogromne wzmocnienie. Dodatkowo na środkowej alei w brawach DRX zobaczymy Zekę. Chińczyk rozstał się z Bilibili Gaming po jedenastu miesiącach. Najwyraźniej formacja zdecydowała się postawić tutaj na młodość i energię, podpisując kontrakt z zaledwie 19-letnim zawodnikiem.

Mało tego transformację przejdzie też ławka trenerska. Głównym szkoleniowcem drużyny zostanie Kim „Kim” Jeong-soo, który wcześniej prowadził wspomniane wcześniej Bilibili Gaming. U jego boku zobaczymy Lee „Mowgliego” Jae-ha. Koreańczyk zadebiutuje w roli trenera, ponieważ jeszcze tak niedawno występował w barwach akademii T1. Wiele osób może natomiast go kojarzyć z czasów, kiedy grał w Teamie Vitality w latach 2018-2019. Kolejną zmianą w sztabie szkoleniowym jest zakontraktowanie Sina „Shine’a” Dong-wooka. To szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, a wcześniej współpracował z takimi markami jak Oh My God czy też Royal Never Give Up.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO czy PACT? Przed nami wielki finał Polskiej Ligi Esportowej

Już dziś trzeci i jednocześnie ostatni dzień lanowych finałów Polskiej Ligi Esportowej. A to oznacza, że już dziś poznamy triumfatorów dywizji profesj...