Faza grupowa Intel Extreme Masters Winter 2021 dobiegła końca. A to oznacza, że spośród szesnastu formacji, które na początku tygodnia zaczęły swoją przygodę ze szwedzką imprezą, w grze pozostało tylko sześć. W gronie tym nie ma jednak ani Fnatic, ani Teamu Liquid, które odpadły na ostatniej prostej.

Fnatic i Liquid się smucą, G2 i Virtus.pro się cieszą

W przypadku podopiecznych brytyjskiej organizacji sobota była szczególnie męcząca, bo pierwszy mecz rozgrywali oni już o 13:30. Wówczas na ich drodze stanęło BIG, które bardzo długo opierało się pomarańczowo-czarnym i uległo dopiero po dogrywce na Nuke'u. Dzięki temu podopieczni Jamiego "keity" Hall mogli w decydującym spotkaniu zmierzyć się z Gambit Esports, które kilka godzin wcześniej wyrzuciło za burtę FaZe Clan. Tak więc finał dolnej drabinki grupy B rozpoczął się po myśli Fnatic, które po zaciętym boju zatriumfowało na Inferno 19:16. Niemniej późniejsze Vertigo, na którym także doszło do dogrywki, padło łupem graczy z Europy Wschodniej. O wszystkim przesądzić miał więc Overpass, który był zatrważająco jednostronny i zakończył się pogromem w wykonaniu Gambit.

Takich emocji nie zapewniło nam Liquid, które po dwóch mapach uległo Ninjas in Pyjamas. Tak naprawdę tylko Inferno było w tym wypadku warte uwagi, bo tam Gabriel "FalleN" Toledo i spółka starali się jeszcze stawiać opór, ale bezskutecznie. W efekcie przegrali 0:2 i tym samym odpadli z zawodów. Powody do radości mają za to kibice G2 Esports oraz Virtus.pro. Te dwa zespoły przeszły przez fazę grupową niepokonane i tym samym zapewniły sobie bezpośredni awans do półfinału. W ostatnim spotkaniu Samuraje okazali się lepsi od Teamu Vitality, podczas gdy skład spod znaku polarnego niedźwiedzia, mimo drobnych problemów, pozostawił w pokonanym polu GODSENT. Niemniej warto zaznaczyć, że przegrani również zagrają w play-offach, aczkolwiek już w ćwierćfinałach.

Komplet sobotnich wyników IEM Winter 2021:

4 grudnia

2. runda drabinki przegranych grupy B

13:30 Fnatic 2:1 BIG Inferno 7:16
Mirage 16:13
Nuke 19:17
13:30 FaZe Clan 1:2 Gambit Esports Inferno 16:13
Overpass 22:25
Ancient 10:16

Finał drabinki wygranych grupy A

16:45 Team Vitality 1:2 G2 Esports Vertigo 16:14
Mirage 14:16
Inferno 9:16

Finał drabinki przegranych grupy A

16:45 Team Liquid 0:2 Ninjas in Pyjamas Mirage 6:16
Inferno 12:16

Finał drabinki wygranych grupy B

20:00 Virtus.pro 2:0 GODSENT Mirage 16:14
Dust2 16:7

Finał drabinki przegranych grupy B

20:00 Fnatic 1:2 Gambit Esports Inferno 19:16
Vertigo 19:22
Overpass 4:16

Ostatnie mecze przed przerwą

Co ciekawe, przerwa w IEM Winter nastąpi dopiero po meczach ćwierćfinałowych. A te zaplanowano na dziś! Najpierw na serwerze zameldują się Ninjas in Pyjamas oraz GODSENT i nie ulega wątpliwości, że murowanym faworytem tego pojedynku będą podopieczni szwedzkiej organizacji. Aczkolwiek warto pamiętać, że ekipa dowodzona przez Epitácio "TACO" de Melo zdążyła już sprawić w Sztokholmie kilka niespodzianek i z pewnością w niedzielę pokusi się o kolejną. Kilka godzin później naprzeciwko siebie staną również Team Vitality oraz Gambit Esports, czyli druga i czwarta obecnie drużyna świata. Co warte wspomnienia, reprezentanci regionu CIS w tym roku jeszcze z Francuzami nie wygrali, chociaż mierzyli się z nimi już dwukrotnie. Będzie to więc idealna okazja, by zakończyć mało chlubną passę.

Niedzielny harmonogram IEM Winter 2021:

5 grudnia

Ćwierćfinały

16:00 Ninjas in Pyjamas vs GODSENT BO3
19:15 Team Vitality vs Gambit Esports BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Winter 2021 zapraszamy do naszej relacji.