G2 Esports i Virtus.pro już wcześniej zapewniły sobie miejsce w półfinale Intel Extreme Masters Winter 2021, nadal jednak na tym etapie rozgrywek pozostały dwa wolne miejsca. Bój o nie rozegrał się wczoraj, gdy w ramach spotkań ćwierćfinałowych naprzeciwko siebie stanęły cztery formacje. Ale tylko dwie z nich mogły osiągnąć swój cel.

Koniec przygody Gambit i GODSENT

Jako pierwsi ręce w geście triumfu mogli wznieść reprezentanci Ninjas in Pyjamas. Skład złożony z trzech Szwedów i dwóch Duńczyków wcześniej jednak stoczył trzymapowym bój z rewelacją szwedzkiego turnieju, GODSENT. Zespół dowodzony przez Epitácio "TACO" de Melo w zdecydowany sposób postawił się wyżej notowanemu rywalowi i mimo porażki na Nuke'u był później w stanie odpowiedzieć na Overpassie. W związku z tym o losach awansu przesądzić miał Ancient, który rozegrany został pod dyktando podopiecznych Björna "THREATA" Persa. Zarówno na ostatniej mapie, jak i w całym pojedynku najważniejszym elementem Ninjas była główna gwiazda ekipy, Nicolai"dev1ce" Reedtz – duński snajper zgromadził w sumie 64 eliminacje, co było najlepszym wynikiem na serwerze.

Kilka godzin później czekał nas z kolei prawdziwy hit, czyli bój drugiej i czwartej drużyny świata – odpowiednio Teamu Vitality oraz Gambit Esports. Zanosiło się na spore emocje, ale paradoksalnie dwie pierwsze potyczki raczej ich nie dostarczyły. Dust2 był zatrważająco jednostronny i zakończył się gładkim triumfem Francuzów. Z kolei na Vertigo to gracze z Europy Wschodniej kontrolowali przebieg wydarzeń. Dopiero Mirage zrekompensował nam wszystko. Wystarczy wspomnieć, że po pierwszej połowie Vitality mogło pochwalić się aż siedmiopunktowym prowadzeniem, ale po zmianie stron zespół spod znaku czerwonej gwiazdy ruszył po comeback i ostatecznie udało mu się doprowadzić do dogrywki! Tam jednak rzutem na taśmę poległ 17:19 i tym samym zakończył swój udział w IEM Winter 2021.

Komplet sobotnich wyników IEM Winter 2021:

5 grudnia

Ćwierćfinały

16:00 Ninjas in Pyjamas 2:1 GODSENT Nuke 16:10
Overpass 8:16
Ancient 16:8
19:15 Team Vitality 2:1 Gambit Esports Dust2 16:5
Vertigo 9:16
Mirage 19:17

Przerwa, a potem półfinały

Teraz przed zawodnikami dość długa przerwa. Rywalizacja zostanie bowiem wznowiona dopiero w najbliższą sobotę. To właśnie wtedy odbędą się mecze półfinałowe, w tym starcie G2 Esports z Ninjas in Pyjamas. Obie ekipy mierzyły się ze sobą zaledwie miesiąc temu w ćwierćfinale Majora i wówczas górą byli późniejsi wicemistrzowie, czyli Samuraje. Dla NIP-u było to ogromne rozczarowanie, zwłaszcza że zespół grał w ważnym dla organizacji Sztokholmie, tak więc za kilka dni nadarzy się idealna okazja, by się zrewanżować. Kilka godzin wcześniej zaś swoją udaną passę spróbuje przedłużyć niepokonane dotychczas Virtus.pro. Ale łatwo nie będzie, bo skład spod znaku polarnego niedźwiedzia podejmie Team Vitality. Co ciekawe, drużyny te również spotkały się na niedawnych mistrzostwach świata, aczkolwiek miało to miejsce jeszcze podczas Fazy Nowych Legend. Wtedy w spotkaniu BO1 zatriumfowali Virtusi, ale waga tamtej potyczki nie była aż tak duża – teraz będzie inaczej.

Harmonogram półfinałów IEM Winter 2021:

11 grudnia

Półfinały

16:00 Virtus.pro vs Team Vitality BO3
19:15 G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Winter 2021 zapraszamy do naszej relacji.