W styczniu tego roku rosyjska organizacja EXTREMUM zdecydowała się na niespodziewany ruch. Odtworzyła ona bowiem trzon składu CS:GO związanego wcześniej z 100 Thieves, licząc zapewne, że będzie on w stanie powtórzyć swoje wcześniejsze sukcesy.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Miesiące zwieńczone rozczarowaniem

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Ekipa w trakcie dziesięciu miesięcy funkcjonowania tylko raz stanęła na podium – miało to miejsce przy okazji cs_summit 8, czyli północnoamerykańskiego turnieju Regional Major Rankings. Był to jednak tylko wyjątek, bo pozostałe występy międzynarodowego składu były tak dalekie od oczekiwań, jak to tylko możliwe. Czara goryczy przelała się podczas Intel Extreme Masters Fall 2021. Tam EXTREMUM do ostatnich chwil liczyło się w walce o awans na PGL Major Stockholm 2021, ale w decydującym meczu musiało uznać wyższość pogrążonego w kryzysie Evil Geniuses. Krótko po tym niepowodzeniu organizacja postanowiła przesunąć cały skład na ławkę transferową.

Od tego czasu minęło półtora miesiąca i teraz z formacją definitywnie pożegnał się jeden z członków składu. Padło na szkoleniowca drużyny, Aleksandara "kassada" Trifunovicia. – Mój kontrakt z EXTREMUM został rozwiązany i oficjalnie jestem wolnym agentem. Jednakże moja motywacja, by rywalizować, nadal znajduje się na tym samym poziomie. Jeżeli potrzebujesz oddanej i ciężko pracującej osoby z dużym doświadczeniem w esporcie i pracy trenerskiej w CS:GO, to skontaktuj się ze mną – ogłosił Serb. Na ten moment nie wiadomo, jaka przyszłość czeka jego dotychczasowych podopiecznych. Niemniej niewykluczone, że i oni w najbliższym czasie opuszczą rosyjską organizację.