Mateusz "Kikis" Szkudlarek to jeden z weteranów europejskiej sceny League of Legends. 25-letni zawodnik w trakcie ostatnich lat miał okazję grywać na najważniejszych imprezach w barwach znaczących organizacji. Niemniej już jakiś czas temu jego kariera znalazła się na poważnym zakręcie.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Powrót Kikisa w nowej roli?

W maju 2019 roku Szkudlarek rozstał się wszak z Rogue i chociaż marzył mu się szybki powrót do LoL European Championship, to ostatecznie po kilku miesiącach nieaktywności trafił on do Illuminar Gaming. Potem zaś zasilił szeregi francuskiego Teamu MCES, ale tamten trzymiesięczny epizod okazał się kompletnym nieporozumieniem, bo ekipa prezentowała się słabo. Tak więc od sierpnia ubiegłego roku Kikis nie grał nigdzie i można było podejrzewać, że jego przygoda z profesjonalnym LoL-em może zmierzać ku końcowi, choć on sam co jakiś czas dawał do zrozumienia, że wciąż szuka nowej drużyny. Niewykluczone, że tę wreszcie udało mu się znaleźć, bo jak podaje E.G. Kant z serwisu Upcomer Polak miał osiągnąć ustne porozumienie z BT EXCEL, które kompletuje zespół na przyszłoroczny sezon. Co jednak ciekawe, 25-latek miałby zostać zaangażowany nie jako toplaner czy leśnik, a jako support! Jest to o tyle niespodziewanie, że Szkudlarek nigdy jeszcze profesjonalnie w tej roli nie występował.

Zamulek, Kryze i inni

Niemniej podczas gdy Kikis niczego jeszcze nie podpisał, tak zdaniem Upcomera pozostali zawodnicy mieli już związać się z akademią EXCEL ESPORTS kontraktami. W tym gronie miałby znaleźć się inny zawodnik z Polski, Dominik "Zamulek" Biela, który dopiero co rozstał się z Illuminar. Dla nastoletniego botlanera byłaby to szansa, by ponownie spróbować swoich sił na północnoeuropejskiej scenie LoL-a, gdzie występował już pod koniec 2020 roku jako gracz Teamu Singularity. Ponadto do składu dokooptowani mieliby zostać również Jang "EMENES" Min-soo oraz Felix "Kryze" Hellström. Ten pierwszy od maja tego roku związany jest z Galakticos, zaś karierę zaczynał w akademii słynnego Gen.G Esports. Drugi natomiast ostatnie trzy splity spędził w głównym składzie EXCEL, rywalizując w LEC, aczkolwiek już pod koniec listopada ogłosił, że sezon 2022 zacznie poza najwyższą klasą rozgrywkową.

Ostatni fotel przypadłby natomiast w udziale Danielowi "Danowi" Hockleyowi, który jako jedyny członek dotychczasowego składu pozostał w organizacji po rozczarowującym letnim splicie NLC 2021. Poza BT EXCEL znalazł się natomiast dotychczasowy szkoleniowiec, Simon "Swiffer" Papamarkos. Według Kanta jego miejsce miałby zająć James "Torok" Thomsen. 20-letni Brytyjczyk nigdy nie grał zawodowo, ale ma za sobą ponad trzyletnie doświadczenie najpierw jako analityk, a potem również jako trener. To właśnie on w doprowadził Singularity do play-offów letniego splitu NLC, ostatecznie zajmując z zespołem trzecie miejsce i ocierając się o awans na EU Masters. A potem, gdy jego kontrakt wygasł, odszedł, już w październiku ogłaszając, że jest gotowy do podjęcia nowych wyzwań. I być może takie wyzwanie czekać na niego będzie w BT EXCEL, które z pewnością będzie chciało odzyskać mistrzostwo regionu i powrócić na European Masters.

Prognozowany skład BT EXCEL prezentuje się następująco:

Felix "Kryze" Hellström
Daniel "Dan" Hockley
Jang "EMENES" Min-soo
Dominik "Zamulek" Biela
Mateusz "Kikis" Szkudlarek
James "Torok" Thomsen