STS
starxo Acend Valorant Champions
fot. Riot Games/Michał Konkol

VALORANT Champions wchodzi w fazę play-off. Przed Acend ćwierćfinałowe starcie

Mistrzostwa świata w VALORANTA nie zwalniają! Dzień po tym, jak zakończyła się faza grupowa, rozpoczyna się bowiem faza pucharowa. A w niej walkę o końcowy triumf kontynuować będą dwaj nasi rodacy – Patryk „starxo” Kopczyński oraz Aleksander „zeek” Zygmunt. Envy i Sentinels za burtą VALORANT Champions Przez ostatni tydzień szesnaście formacji toczyło boje o osiem […]

Mistrzostwa świata w VALORANTA nie zwalniają! Dzień po tym, jak zakończyła się faza grupowa, rozpoczyna się bowiem faza pucharowa. A w niej walkę o końcowy triumf kontynuować będą dwaj nasi rodacy – Patryk „starxo” Kopczyński oraz Aleksander „zeek” Zygmunt.

Envy i Sentinels za burtą VALORANT Champions

Przez ostatni tydzień szesnaście formacji toczyło boje o osiem miejsc w fazie pucharowej. Niektóre z tych zespołów wydawały się mieć większe szanse na to, by przejść dalej i część z nich faktycznie osiągnęła swój cel. W tym gronie znalazły się m.in. Acend, Team Liquid, Gambit Esports i Fnatic, które przeszły przez grupowe zmagania niepokonane. I nie było to zaskoczenie, bo właśnie te cztery ekipy były tymi wyżej notowanymi. Ale nie tylko, bo spore nadzieje wiązano również z Sentinels, triumfatorami drugiego etapu VALORANT Champions Tour, oraz Teamem Envy, wicemistrzami etapu trzeciego VCT. Niemniej następstwem tych sporych nadziei był spory zawód, gdyż obie drużyny z Ameryki Północnej niespodziewanie odpadły po porażkach z niżej notowanymi zespołami. Tyson „TenZ” Ngo i spółka okazali się słabsi od KRÜ Esports, podczas gdy podopieczni Cheta „Cheta” Singha polegli w starciu z X10 CRIT.

Końcowy układ grup VALORANT Champions 2021:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Acend 2 2 0 1. Team Liquid 2 2 0
2. X10 CRIT 3 2 1 2. KRÜ Esports 3 2 1
3. Team Envy 3 1 2 3. Sentinels 3 1 2
4. Vivo Keyd 2 0 2 4. FURIA Esports 2 0 2
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Gambit Esports 2 2 0 1. Fnatic 2 2 0
2. Team Secret 3 2 1 2. Cloud9 Blue 3 2 1
3. Team Vikings 3 1 2 3. Vision Strikers 3 1 2
4. Crazy Raccoon 2 0 2 4. FULL SENSE 2 0 2

Czas na play-offy!

Co ciekawe, organizatorzy nie przewidzieli przerwy po fazie grupowej, co oznacza, że play-offy ruszą już dziś! Te zainauguruje pojedynek z udziałem dwójki naszych rodaków z Acend, którzy spróbują przedłużyć swoją zwycięską passę i dostać się do półfinału. Na ich drodze stanie skład Teamu Secret, który jeszcze jesienią był o krok od rozpadnięcia się, gdy współpracę z nim zakończyło Bren Esports. Ostatecznie jednak graczy z Filipin uratowało właśnie Secret, dzięki czemu reprezentanci regionu SEA mogli pojawić się w Berlinie. Co więcej, w stolicy Niemiec ograli oni zarówno Team Vikings, jak i Crazy Raccoon, dzięki czemu pojawili się w ćwierćfinale. Niemniej z Acend będzie o wiele trudniej, bo drużyna starxo i zeeka to faworyt nie tylko środowego meczu, ale i całych zawodów.

Niemniej nie można lekceważyć też m.in. Teamu Liquid, który przyłożył rękę do wyeliminowania Sentinels. Aczkolwiek zespół braci Benrlitom czeka bez wątpienia trudny bój z ostatnim pozostałym w grze przedstawicielem Ameryki Północnej, Cloud9 Blue. Co ważne, to zwycięzca tego meczu będzie ewentualnym rywalem Acend w półfinale. W drugiej części drabinki zobaczymy natomiast m.in. mistrzów trzeciego etapu VCT, Gambit Esports. Na ich drodze stanie X10 CRIT, które wczoraj sensacyjnie wyrzuciło za burtę Team Envy. Ponadto o awans powalczą też podopieczni organizacji Sergio Agüero z KRÜ Esports. Tym we wtorek niespodziewanie udało się ograć wspomnianych już Sentinels, Fnatic nie może więc bynajmniej zlekceważyć graczy z Ameryki Południowej.

Drabinka i harmonogram play-offów VALORANT Champions 2021:

Ćwierćfinał Półfinał Finał
Acend 0
Team Secret 0
TBD 0
TBD 0
Team Liquid 0
Cloud9 Blue 0
TBD 0
TBD 0
Gambit Esports 0
X10 CRIT 0
TBD 0
TBD 0
Fnatic 0
KRÜ Esports 0

Harmonogram
8 grudnia

Ćwierćfinał

18:00 Acend vs Team Secret BO3
20:30 Team Liquid vs Cloud9 Blue BO3
9 grudnia

Ćwierćfinał

18:00 Gambit Esports vs X10 CRIT BO3
20:30 Fnatic vs KRÜ Esports BO3
11 grudnia

Półfinał

18:00 TBD vs TBD BO3
20:30 TBD vs TBD BO3
12 grudnia

Wielki finał

18:00 TBD vs TBD BO5

Wszystkie mecze z VALORANT Champions 2021 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Operacja Riptide CS:GO

Szukacie zajęcia? Oto nowe misje Operacji Riptide w CS:GO!

Mamy środę, a to oznacza, że już od kilku godzin w Counter-Strike'u: Global Offensive znaleźć można nowe misje Operacji Riptide. Liczyliście na jakąś...