W Teamie Vitality dzień ogłoszeń. W środowy wieczór francuska organizacja zaprezentowała już swój główny skład League of Legends, ale na tym nie koniec. Dziś poznaliśmy też bowiem piątkę, która będzie reprezentować akademię popularnych Pszczół w lidze francuskiej.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Jactroll znowu w barwach Vitality

Z naszej perspektywy największe znaczenie ma bez wątpienia powrót Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego. 23-letni support w przeszłości bronił już barw Vitality, przez pięć splitów rywalizując w najważniejszych rozgrywkach w Europie. Ba, w 2018 roku on i jego ówcześni koledzy awansowali nawet na mistrzostwa świata. Niemniej po serii słabych występów Polak latem 2020 roku przeniósł się do Origen, a kilka miesięcy później zasilił szeregi Misfits Premier. Tam grał do niedawna, zdobywając w międzyczasie mistrzostwo Francji oraz docierając do półfinału European Masters. Teraz spróbuje powtórzyć te wyczyny, ale już jako reprezentant Vitality.Bee.

Poza Skurzyńskim drużynę zasilili związany do niedawna z Astralis Jesper "Jeskla" Strömberg, a także Andrei "Realistik" Ruse. Ten ostatni w letnim splicie pełnił rolę szkoleniowca głównego zespołu, a teraz odpowiedzialny będzie za wyniki akademii. Akademii, w której swoje miejsce zachowali m.in. Duncan "Skeanz" Marquet oraz Dimitri "Diplex" Ponomarev. Członkiem zespołu nadal będzie także Mathias "Szygenda" Jensen. Przypomnijmy, że Duńczyk rok temu zamienił AGO ROGUE właśnie na Vitality i początkowo występował w pierwszej drużynie, z czasem jednak przesunięto go do akademii. I chociaż w połowie letnich rozgrywek 20-latek znowu wszedł do głównego składu, to nie pomógł mu w zawojowaniu play-offów. W efekcie teraz wraca do Vitality.Bee.

Skład Vitality.Bee prezentuje się następująco:

Mathias "Szygenda" Jensen
Duncan "Skeanz" Marquet
Dimitri "Diplex" Ponomarev
Jesper "Jeskla" Strömberg
Jakub "Jactroll" Skurzyński
Andrei "Realistik" Ruse