Po długim oczekiwaniu w końcu opublikowane zostało ogłoszenie, na które czekał chyba każdy fan europejskiego League of Legends. Team Vitality nareszcie przerwał milczenie i oficjalnie zaprezentował swój skład na nadchodzący sezon League of Legends European Championship.

Tak ekscytującego składu Europa dawno nie widziała. Wracający z Ameryki Luka "Perkz" Perković i Barney "Alphari" Morris wzmocnieni byłą gwiazdą MAD Lions, Matyášem "Carzzym" Orságiem oraz supportem i dżunglerem z poprzedniego splitu tworzą mieszankę wybuchową, której celem może być tylko jedno – zdominowanie Starego Kontynentu.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Przed startem sezonu trudno nie stawiać Vitality w roli jednego z największych faworytów do zwycięstwa. Nie dość, że talentu w tej drużynie tyle, że można nim obdarować połowę zawodników z LEC, to jeszcze niemal wszyscy zawodnicy VIT są niezwykle popularnymi i charakterystycznymi osobami. To skład, który albo kochasz, albo nienawidzisz, nie możesz być wobec niego obojętny.

Wiele osób wskazuje jednak, że to właśnie nagromadzenie zawodników o wysokim ego i zadziornym charakterze może być powodem, dla którego teoretycznie przepotężny zespół nie wypali. W niemal każdej dyskusji o wyjściowej piątce Pszczółek pojawiał się argument, że nie jest możliwe, żeby ten skład nie implodował, jeśli sezon nie będzie szedł tak dobrze, jak wymagają tego oczekiwania. Czy pokryje się to z rzeczywistością? Trudno powiedzieć, szczególnie że do startu sezonu jeszcze ponad miesiąc. Pewne jest jedno – w 2022 o Vitality będzie głośno.

Tak prezentuje się skład Team Vitality na nadchodzący sezon LEC:

Team Vitality Barney "Alphari" Morris
Oskar "Selfmade" Boderek
Luka "Perkz" Perković
Matyáš "Carzzy" Orság
Labros "Labrov" Papoutsakis