Choć NFT ma ogromną grupę zwolenników i równie duże grono przeciwników, to popularności zdobytej w 2021 tej technologii nie można odmówić. Nie może więc dziwić, że do trendu dołączają coraz to kolejne firmy. Tym razem na taki krok zdecydowało się ESL, które – we współpracy z firmą TheFabricant – stworzyło dedykowaną kolekcję wirtualnych przedmiotów związanych z ośmioma czołowymi organizacjami esportowymi.

NFT stworzone przez ESL i esportowe drużyny

Do współpracy zaproszono osiem czołowych klubów esportowych, które są w mniejszym lub większym stopniu obecne na scenie Counter-Strike'a. Mamy tu bowiem do czynienia z Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere, Astralis, Teamem Liquid, ENCE, Teamem Vitality, Fnatic i Evil Geniuses. Cała kolekcja składa się z szesnastu wirtualnych elementów. Każda z drużyn może pochwalić się NFT rękawiczek oraz pełnym outfitem, a poszczególne przedmioty różnią się wyłącznie kolorami.

ESL NFT CS:GO Team Gear

Sprzedaż NFT rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 17:00. Na rynek trafi 30 tokenów rękawiczek każdej z drużyn oraz 10 tokenów outfitów w każdej wersji. Cenę tych pierwszych ustalono na 0,05 ETH, czyli około 886 PLN, zaś pełne ubiory to koszt około 2 600 PLN za sztukę. Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie.