Czwartek zdominowany zostanie przez spotkania w fazie pucharowej ESEA Advanced. Nadal bowiem kilka ekip naszych rodaków walczy o upragniony awans do dywizji Premier. Niektórzy są bliżej tego celu, inni dalej, ale wszyscy jak jeden mąż kontynuują swoje zmagania.

HONORIS po kolejne zwycięstwo

Co ciekawe, jeżeli chodzi o polskie formacje, to w górnej drabince pozostało już tylko HONORIS. Drużyna Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego w minionych dniach ograła już cowanę Gaming oraz B8, w obu wypadkach triumfując 2:0. Wicemistrzostwie Polski spróbują więc przedłużyć udaną passę i mają spore szanse, by osiągnąć swój cel. Kolejną przeszkodą na ich drodze będzie bowiem Into The Breach, czyli przedstawiciel brytyjskiej sceny Counter-Strike'a, którego członkami są m.in. dwaj byli gracze GamerLegionu, Adam "Adam9130" Ahmad oraz William "dobbo" Dobson. Obie drużyny w tym sezonie jeszcze się ze sobą nie mierzyły, aczkolwiek fazę zasadniczą zakończyły z porównywalnymi bilansami. Niemniej na papierze to Polacy wydają się mocniejsi i wygląda na to, że przystąpią oni do meczu jako faworyci.

CZYTAJ TEŻ:
pashaBiceps o nadchodzącej walce: Idę po kolejne swoje marzenia

Dziki, Lwy i Ośmiornice

Z kolei w dolnej drabince ESEA Avanced w akcji zobaczymy m.in. MAD DOG'S PACT. Triumfatorzy Polskiej Ligi Esportowej dwa dni po porażce z 1shot podejmą inną drużyną z Europy Wschodniej, tj. AVE. Z kolei przed Izako Boars pojedynek z Finami z KOVA Esports, z którymi podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego już się w tym roku mierzyli. Miało to miejsce w lipcu w ramach Domination League Season 2 i wówczas górą były popularne Dziki. Równolegle swoje boje toczyć będą również gracze Jakuba "kubena" Gurczyńskiego z MAD Lions. Ich rywalem będzie macedońska piątka z BLUEJAYS. W międzyczasie na serwerze pojawi się też Creative AVEZ. Ośmiornice swoją przygodę z fazą grupową SWSG X-mas Cup rozpoczną od pojedynku z Litwinami z 1337HUANIA.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

9 grudnia
19:00 MAD DOG'S PACT vs AVE BO3 transmisja
19:00 Creative AVEZ vs 1337HUANIA BO3 transmisja
20:30 MAD Lions vs BLUEJAYS BO3 transmisja
20:30 Izako Boars vs KOVA Esports BO3
20:30 HONORIS vs Into The Breach BO3 transmisja