Szufla na scenie League of Legends trwa w najlepsze. Co chwilę docierają do nas informacje o ruchach poszczególnych drużyn oraz zawodników. Zmiany nie ominęły również mistrzów Pacific Championship Series – PSG Talon. Jakiś czas temu Kim "River" Dong-woo opuścił szeregi drużyny, a w poniedziałek z zespołem pożegnał się również Huang "Maple" Yi-Tang. Dziś natomiast organizacja przedstawiła nowy skład na 2022 rok.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Wielkie nadzieje, ale i spore kłopoty

PSG Talon jako organizacja ten rok może z pewnością zaliczyć do udanych. Formacja dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium swojej ligi i dwukrotnie pojawiła się na międzynarodowych turniejach. Ponadto w sezonie letnim ekipa Maple'a była w stanie zwyciężyć we wszystkich spotkaniach fazy zasadniczej, zapisując się na kartach historii regionu, jak i całego LoL-a. Największym osiągnięciem tego roku było jednak dotarcie do półfinału Mid-Season Invitational, gdzie PSG poległo dopiero w starciu z Royal Never Give Up.

Mimo to ewidentnie w drużynie coś powoli zaczęło nie grać. Problemy w szczególności mogliśmy zauważyć podczas play-offów letniej edycji PCS, gdzie wszyscy kibice kolektywu upatrywali szans na zakończenie sezonu bez straty mapy. Tak się jednak nie stało, gdyż esportowa sekcja klubu piłkarskiego miała ogromne problemy w starciach z Beyond Gaming. Nie inaczej było i na Worlds 2021. Przed startem turnieju PSG określało się mianem czarnego konia mistrzostw świata. Stwierdzenie jeszcze bardziej umocniło się wraz z rozlosowaniem grup. Nic takiego nie miało natomiast miejsca, bowiem zespół nie zdołał nawet wyjść ze swojego zbioru.

Jak coś nie działa, trzeba to zmienić

Nic więc dziwnego, że ostatecznie doszło do zmian w składzie. Jako pierwszy był River, który rozstał się z formacją na rzecz gry w Dignitas. Drugi natomiast był Maple, czyli bez dwóch zdań największa gwiazda PSG Talon. Ten co prawda jak na razie nie został potwierdzony jeszcze w żadnej drużynie, ale według doniesień ma on dołączyć do Anyone's Legend. To by oznaczało, że midlaner ponownie będzie wystepował w LoL Pro League.

Nieco ponad godzinę temu organizacja ogłosiła nowy skład na przyszły rok. Na środkowej alei ku zaskoczeniu znalazło się aż dwóch graczy – Park "Bay" Jun-byeong oraz Jason "Kanna" Ng. Lukę po Riverze wypełnił Lee "Juhan" Ju-han, grający dotychczas w akademii Nongshim RedForce. Dodatkowo w zespole pojawił się jeszcze drugi toplaner, czyli Huang "Azhi" Shang-Chih.

Jak widać mimo ogłoszenia zespołu nadal wiele spraw nie zostało wyjaśnionych. Jedną z nich jest chociażby ta, w jaki sposób będą dzielone linie, które mają aż dwóch dostępnych do gry zawodników. Tego prawdopodobnie dowiemy się jeszcze przed startem wiosennej edycji PCS w przyszłym roku lub bezpośrednio w pierwszym starciu z udziałem PSG Talon. Najważniejszym pytaniem, jakie powinni sobie zadać wszyscy fani organizacji jest to, czy nowy zespół będzie w stanie utrzymać mistrzostwo ligi.

Skład PSG Talon na 2022 rok prezentuje się następująco:

Huang "Azhi" Shang-Chih
Su "Hanabi" Chia-Hsiang
Lee "Juhan" Ju-han
Park "Bay" Jun-byeong
Jason "Kanna" Ng
Wong "Unified" Chun Kit
Ling "Kaiwing" Kai Wing
Park "Winged" Tae-jin