Harmonogram Intel Extreme Masters Winter 2021 prezentuje się dość nietypowo. Oto bowiem organizatorzy postanowili umieścić tygodniową przerwę pomiędzy ćwierćfinałami a dalszą częścią play-offów. Nie wszyscy jednak będą zadowoleni z takiego obrotu spraw.

NIP bez swojej gwiazdy

Rozczarowani z pewnością są Ninjas in Pyjamas, którzy do decydujących starć szwedzkiej imprezy przystąpią potężnie osłabieni. Z powodu problemów zdrowotnych na serwerze nie pojawi się bowiem największa gwiazda zespołu, Nicolai "⁠dev1ce⁠" Reedtz. – dev1ce przez ostatnie dni nie czuł się za dobrze i lekarz poradził mu odpoczynek, by mógł dojść do siebie. Wynik jego testu PCR był negatywny, co jest świetną informacją, aczkolwiek, aby dać mu odpowiednią ilość czasu na wyzdrowienie, podczas sobotniego meczu z G2 korzystać będziemy ze zmiennika – ogłosili włodarze NIP-u w oficjalnym komunikacie. O ile więc fakt, że Duńczyk nie jest zarażony COVID-em jest dobrą wieścią, to i tak trudno nie zauważyć, że Ninjas mają potężny problem.

Wszak w półfinale IEM-a przyjdzie im mierzyć się z wicemistrzami ostatniego Majora z G2 Esports. To zresztą Samuraje odpowiadali za to, że NIP znalazł się za burtą wspomnianych mistrzostw świata, sobotni mecz miał być więc idealną okazją, by zrewanżować się za tamto niepowodzenie. Ale w obliczu braku dev1ce'a będzie o to trudno. Tym bardziej że jego miejsce w składzie zajmie dokooptowany awaryjnie z akademii Love "⁠phzy⁠" Smidebrant. 19-letni Szwed nie posiada zbyt dużego doświadczenia i chociaż w trakcie ostatnich trzech miesięcy wypracował imponujący rating 1,11, to trzeba pamiętać, że dokonał tego w meczach z ekipami z europejskiego tier 2 oraz tier 3. Tymczasem dziś jego vis-à-vis będzie jeden z najlepszych graczy świata, Nikola "⁠NiKo⁠" Kovač.

Skład Ninjas in Pyjamas podczas meczu z G2 Esports:

  • Fredrik "⁠REZ⁠" Sterner
  • Nicolas "⁠Plopski⁠" Gonzalez Zamora
  • Hampus "⁠hampus⁠" Poser
  • Patrick "⁠es3tag⁠" Hansen
  • Love "⁠phzy⁠" Smidebrant
  • Björn "⁠THREAT⁠" Pers – trener