Za uczestnikami Intel Extreme Masters Winter 2021 aż tygodniowa przerwa od zmagań w Sztokholmie. Dziś jednak czołowa czwórka zawodów wraca do gry, by powalczyć o upragnione miejsce w wielkim finale. A w przypadku G2 Esports i Virtus.pro także przedłużyć serię zwycięstw.

Czy VP pozostanie niepokonane? Jak NIP poradzi sobie bez dev1ce'a⁠?

Szczególnie obecność w gronie niepokonanym Virtus.pro jest sporym zaskoczeniem. A trzeba zaznaczyć, że zespół spod znaku polarnego niedźwiedzia wcale nie ma za sobą tak łatwych pojedynków. Wszak poza GODSENT Virtusi mierzyli się również z zawsze groźnym ENCE Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza, a także z Gambit Esports. I z obu tych starć wyszli zwycięsko. Dziś jednak może być im o to naprawdę trudno, bo naprzeciwko VP stanie Team Vitality. Od dawna plotkuje się co prawda o nadchodzącej kadrowej rewolucji w szeregach Pszczół, ale Francuzi zdają się nic sobie z tego nie robić. Wszak ledwie kilka tygodni temu zdobyli wicemistrzostwo jesiennych finałów BLAST Premier 2021, a teraz spróbują co najmniej powtórzyć ten wyczyn na IEM-ie. I mają na to spore szanse.

Kilka godzin później czeka nas natomiast prawdziwy hit, czyli starcie G2 Esports z Ninjas in Pyjamas. W normalnych okolicznościach mecz ten reklamowany byłby jako pojedynek Nikoli „⁠NiKo⁠” Kovača i Nicolaia „⁠dev1ce'a⁠” Reedtza, problem jednak w tym, że Duńczyka na serwerze zabraknie. Z gry wykluczyły go problemy zdrowotne, wobec czego NIP awaryjnie włączył do drużyny członka swojej akademii, Love'a „⁠phzy'ego⁠” Smidebranta. I cóż, nie ma co tu kryć, że ta wymuszona roszada drastycznie zmniejszyła nadzieje Skandynawów na korzystny wynik. Tym bardziej że G2 zalicza naprawdę imponującą końcówkę roku, chociaż, podobnie jak wspomniane wcześniej Vitality, może niedługo przejść przez personalny remont.

Harmonogram półfinałów IEM Winter 2021:

11 grudnia

Półfinały

16:00 Virtus.pro vs Team Vitality BO3
19:15 G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Winter 2021 zapraszamy do naszej relacji.