STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Polskie derby w ESEA Advanced. PACT podejmie HONORIS

Już tylko dwie polskie ekipy kontynuują rywalizację w ramach play-offów ESEA Advanced. Niestety, dziś jedna z nich na pewno pożegna się z marzeniami o awansie do dywizji Premier, a wszystko dlatego, że wspomnianą dwójkę czeka bezpośredni pojedynek. Polsko-polskie starcie o życie Co ciekawe, HONORIS i MAD DOG’S PACT w ostatnich tygodniach mierzyły się ze sobą […]

Już tylko dwie polskie ekipy kontynuują rywalizację w ramach play-offów ESEA Advanced. Niestety, dziś jedna z nich na pewno pożegna się z marzeniami o awansie do dywizji Premier, a wszystko dlatego, że wspomnianą dwójkę czeka bezpośredni pojedynek.

Polsko-polskie starcie o życie

Co ciekawe, HONORIS i MAD DOG’S PACT w ostatnich tygodniach mierzyły się ze sobą zaskakująco często. Nieco ponad miesiąc temu drużyny te mierzyły się ze sobą w Katowicach przy okazji lanowych finałów ESL Mistrzostw Polski i wówczas górą była drużyna Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego. Z kolei na początku grudnia w Warszawie PACT wziął rewanż i pokonał wielkie H, by następnie sięgnąć po mistrzowski tytuł Polskiej Ligi Esportowej. Wygląda więc na to, że przed nami starcie prezentujących podobny poziom rywali i trudno tak naprawdę jednoznacznie określić, kto ma większe szanse na zwycięstwo. Tak naprawdę każde rozstrzygnięcie wydaje się możliwe.

CZYTAJ TEŻ:
Fatalny sezon ESEA Premier. Wszystkie polskie drużyny zagrożone spadkiem

Sprout zaczyna zamknięte eliminacje

Wcześniej w akcji zobaczymy jednak Sprout. Zespół Kamila „KEia” Pietkuna czeka walka w zamkniętych eliminacjach do przyszłorocznego ESL Challenger Anaheim i już teraz widać, że sięgnięcie po awans będzie sporym wyzwaniem. Wszak bilet do Stanów Zjednoczonych otrzyma tylko jedna z ośmiu drużyn, wśród których znalazły się m.in. Team Spirit, DBL Poney czy też Sinners Esports. Niemniej pierwszą przeszkodą na drodze KEia i spółki będzie forZe, z którym podopiecznych niemieckiej organizacji po raz ostatni mierzyli się w maju, czyli jeszcze przed przyjściem Polaka. Wówczas górą byli Rosjanie i wygląda na to, że również dziś będą mieć oni większe szanse na zwycięstwo. Tak czy inaczej, niezależnie od wyniku tej potyczki możemy mieć pewność, że Sprout pojawi się dziś na serwerze jeszcze raz. Pytanie tylko, czy w drugiej rundzie górnej drabinki, czy też w pierwszej rundzie drabinki dolnej?

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

11 grudnia
12:30 Sprout vs forZe BO3
18:00 2. runda UB/1. runda LB (Sprout) BO3
20:30 HONORIS vs MAD DOG’S PACT BO3 transmisja
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NiKo G2 CS:GO

IEM Winter wraca po tygodniowej przerwie. Dziś poznamy obu finalistów

Za uczestnikami Intel Extreme Masters Winter 2021 aż tygodniowa przerwa od zmagań w Sztokholmie. Dziś jednak czołowa czwórka zawodów wraca do gry, by...