Kończący się powoli rok był dla Teamu Vitality pełen rozczarowań, ale udało się go zakończyć w dobrym stylu. Francuska formacja sięgnęła dziś bowiem po mistrzowski tytuł Intel Extreme Masters Winter 2021, gdyż w wielkim finale udało jej się wynikiem 3:0 pokonać Ninjas in Pyjamas.

NIP próbował walczyć...

Vitality już w pierwszych minutach meczu mocno przycisnęło rywali, zręcznie korzystając przy tym z atutów, jakie na Inferno dawała strona broniąca. Ale tak było tylko do czasu, bo w dziesiątej rundzie NIP wreszcie się przebudził. Co więcej, skandynawski skład bardzo szybko ruszył do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą sam wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. Wtedy fani Ninjas mogli jeszcze liczyć na coś więcej, ale po przerwie Francuzi wrzucili wyższy bieg. Klasycznie już wyróżniał się Mathieu "ZywOo" Herbaut, który w dużym stopniu przyczynił się do tego, że TV znowu zdominowało spotkanie i gładko przechyliło szalę na swoją stronę wynikiem 16:10. Co ciekawe, taki sam rezultat padł również na Duście2, gdzie scenariusz się powtórzył. Udany start Vitality, równie udana pogoń NIP-u, a na koniec piorunująca druga połowa w wykonaniu zespołu znad Sekwany. W tamtym momencie podopieczni Björna "THREATA" Persa przegrywali już 0:2 i nie mieli miejsca na kolejne błędy, jeżeli nadal liczyli na zdobycie tytułu.

...ale mistrz mógł być tylko jeden

Nuke miał więc kluczowe znaczenie. Nic więc dziwnego, że pomimo słabego początku szwedzko-duńska ekipa zdołała się przełamać i przy wyniku 0:5 zaczęła budować swój dorobek. Co prawda miała utrudnione zadanie, bo przyszło jej grać w ataku, ale Ninjas nic sobie z tego nie zrobili. Zamiast tego odrobili większość strat i napędzani przez zaledwie 19-letniego Love'a "phzy'ego" Smidebranta, który zastępował niedysponowanego Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza, zbliżyli się do Vitality na odległość zaledwie jednego punktu. A po chwili przerwy doprowadzili do remisu! Niemniej dla Skandynawów był to ostatni moment radości, bo wraz z upływem czasu ZywOo i spółka sukcesywnie zaczęli odbudowywać swoją przewagę. Co prawda w ostatniej chwili NIP starał się jeszcze doprowadzić do dogrywki, by przedłużyć swoje nadzieje, ale na niewiele się to zdało. TV było po prostu lepsze i w pełni zasłużenie sięgnęło po złoty medal. Co ważne, pierwszy od roku.

Końcowa klasyfikacja Intel Extreme Masters Winter 2021:

1. Team Vitality 100 000 $
2. Ninjas in Pyjamas 42 000 $
3-4. G2 Esports, Virtus.pro 20 000 $
5-6. Gambit Esports, GODSENT 10 000 $
7-8. Fnatic, Team Liquid 6 000 $
9-12. Astralis, BIG, FaZe Clan, OG 5 000 $
13-16. ENCE, Heroic, MOUZ, TYLOO 4 000 $