Zbliża się koniec roku kalendarzowego, co zwiastuje sporo roszad w dywizjach VALORANTA w wielu organizacjach. Wyjątkiem od reguły w tym przypadku przynajmniej nie będą Team Heretics oraz EXCEL Esports. Niespełna tydzień temu portal Cybersport.pl informował o nadchodzących zmianach w Heretykach. Po tym, jak poznaliśmy potencjalne nowe nazwiska w ekipie Christiana "lowela" Garcia Antorana, nie sposób nie wspomnieć o zawodnikach, którzy definitywnie opuszczą szeregi hiszpańskiej organizacji.

paTiTek nie dołączy do OG

Pod koniec października informowaliśmy o tym, że najprawdopodobniej Patryk "paTiTek" Fabrowski zostanie trzonem nowego rosteru dywizji VALORANTA w OG. Wskutek wewnętrznych nieporozumień, Polak ostatecznie nie dołączy do duńskiej organizacji, o czym zakomunikowaliśmy w pierwszych dniach grudnia. Docelowo OG miało stworzyć międzynarodowy skład, jednak aktualnie wiele wskazuje na to, że Benjamin "uNKOE" Chevasson zdecyduje się głównie na angaż Francuzów w nowy projekt.

Aktualnie łączeni z transferem do OG w dalszym ciągu są Joey „fxy0” Schlosser oraz Mathieu "LaAw" Plantin. Najprawdopodobniej były reprezentant dywizji Counter-Strike'a Epsilon Esports będzie pierwszym wzmocnieniem nowego zestawienia w duńskiej marce. Na ten moment nie wiadomo, kto miałby uzupełnić dwa pozostałe miejsca w składzie.

Polak ostatecznie dołączy do EXCEL?

Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl do spółki z Mateuszem "MatitaMem" Jaremko z portalu SPIKE-RUSH.pl, następnym przystankiem w karierze paTiTka najprawdopodobniej będzie EXCEL Esports. Z nowym składem VALORANTA brytyjskiej organizacji łączony był również Ondřej "MONSTEERR" Petrů, który w duecie z Polakiem aktualnie znajduje się na ławce rezerwowych w Teamie Heretics. Na ten moment wydaje się jednak, że Czech finalnie nie pójdzie śladami swojego byłego kolegi z zespołu. Powodów zmiany decyzji może być kilka, jednakże MONSTEERR od kilku dni testowany jest przez Vodafone Giants.

Kto uzupełni skład XL?

Według naszych doniesień od dłuższego czasu testowani w europejskiej formacji są byli gracze NoPoaching. Są nimi Oscar "ozzy" Scott oraz Dragan "elllement" Milanović. Od niedawna w testowanym zestawieniu występuje również Egor "chiwawa" Stepanyuk w miejsce MONSTEERRa. Brytyjczyk w bieżącym roku miał swój angaż w barwach G2 Esports podczas VCT: Europe Stage 2 Challengers 2.

Po nieudanych kwalifikacjach ekipa Oscara "mixwella" Cañellasa Colocho finalnie zrezygnowała z usług 23-latka. Serb podczas poprzedniej kampanii VALORANT Champions Tour występował m.in. w barwach OG, jednakże bez większych sukcesów. Z kolei Rosjanin przez ponad rok występował pod banderą Ninjas in Pyjamas, aczkolwiek w listopadzie szwedzka organizacja zdecydowała się na przeniesienie swojej dywizji VALORANTA do Brazylii. W związku z tym chiwawa aktualnie znajduje się na ławce rezerwowych i poszukuje nowego zespołu.

Tak może prezentować się nowy potencjalny skład EXCEL:

Muhammad "Moe40" Hariff
Patryk "paTiTek" Fabrowski
Dragan "elllement" Milanović
Oscar "ozzy" Scott
Egor "chiwawa" Stepanyuk
Jimmy "Jumpy" Berndtsson – trener

 


The new potential EXCEL lineup?

According to sources, EXCEL Esports is preparing to contract new VALORANT players. Currently, the only active member of the roster is Muhammad 'Moe40' Hariff. It seems that Patryk 'paTiTek' Fabrowski should join the European team. It seemed that his Team Heretics teammate Ondřej 'MONSTEERR' Petrů would also follow in his way, but the Czech is on trials in Vodafone Giants. Sources say that Dragan 'elllement' Milanovic, Oscar 'ozzy' Scott and Egor 'chiwawa' Stepanyuk are on trials in XL for a few weeks.

The Serbian and the Brit are free agents for many months and most recently played for NoPoaching. The Russian is without a team after Ninjas in Pyjamas decided to move the VALORANT division to Brazil. There's not much time left to the start of the new VALORANT Champions Tour, so it's very likely that this is how the new EXCEL squad will look like.