VALORANT Champions 2021 zakończyło się z wielkim hukiem. I nie, wcale nie chodzi tu o triumf naszych rodaków i zapisanie się na kartach historii FPS-a od Riot Games. Tym razem mowa o kolejnym rekordzie pod względem oglądalności.

Reykjavík pobity, finał VALORANT Champions na szczycie

Poprzeczka była postawiona wysoko i, biorąc pod uwagę wiek produkcji Riotu, dość dawno. Podczas VALORANT Champions Tour Masters w Reykjavíku finał pomiędzy Sentinels oraz Fnatic oglądało aż 1 085 850 osób. Był to pierwszy lan związany z tym tytułem i jednocześnie dla wielu drużyn debiut na międzynarodowej scenie. Nic więc dziwnego, że turniej ten przyciągnął wielu obserwatorów z całego świata. Teraz jednak, wraz z finiszem największego wydarzenia w świecie VALORANTA, pobito ten rekord podczas spotkania pomiędzy Gambit oraz Acend.

Wielki finał VALORANT Champions 2021 w szczytowym momencie oglądało 1 089 068 osób. Co prawda nie jest to duże przebicie poprzedniego rekordu, ale spora część widzów z pewnością odeszła sprzed ekranów po odpadnięciu drużyn z Ameryki Północnej i Południowej. Finał rozgrywał się bowiem pomiędzy dwoma zespołami z regionu EMEA, które niejednokrotnie wcześniej starły się ze sobą na europejskiej ziemi. Ostateczny pojedynek, pomimo tego, że zebrał dwie bezdyskusyjnie najlepiej grające drużyny, nie zachęcił widzów z całego świata do kibicowania swoim idolom. Nowy rekord tym bardziej wydaje się imponujący, ponieważ do tego z Reykjavíku potrzebne były dwa największe regiony.