STS
zeek Acend Champions
fot. Riot Games/Lance Skundrich

VALORANT ogłosił ligi regionalne! Tak będzie wyglądać VCT EMEA

Riot Games wzięło się porządnie za esport w VALORANCIE. Jeszcze niedawno informowaliśmy o planach globalnych, dotyczących tego nowego tytułu. Teraz jednak dowiedzieliśmy się o wiele więcej odnośnie samego regionu EMEA, w którym zawiera się Europa, Bliski Wschód oraz Afryka. Co najważniejsze, mamy świetne wieści dla wszystkich polskich kibiców VALORANTA, ponieważ organizatorzy ogłosili system VALORANT Regional […]

Riot Games wzięło się porządnie za esport w VALORANCIE. Jeszcze niedawno informowaliśmy o planach globalnych, dotyczących tego nowego tytułu. Teraz jednak dowiedzieliśmy się o wiele więcej odnośnie samego regionu EMEA, w którym zawiera się Europa, Bliski Wschód oraz Afryka. Co najważniejsze, mamy świetne wieści dla wszystkich polskich kibiców VALORANTA, ponieważ organizatorzy ogłosili system VALORANT Regional Leagues. Będzie to przedłużenie VALORANT Champions Tour, czyli VCT.

VALORANT organizuje ligi regionalne

Jak poinformował Daniel Ringland, dyrektor esportu dla regionu EMEA, zobaczymy aż osiem lig rozegranych w różnych lokalizacjach. Będą to rozgrywki obejmujące Francję i Beneluks, Hiszpanię wraz z Włochami i Portugalią, Północną Europę (Wielka Brytania, Irlandia, kraje nordyckie), Bliski Wschód i Afrykę, CIS, Niemcy wraz ze Szwajcarią i Austrią oraz Turcję. Ostatnią, ósmą klasyfikacją, będzie Europa Wschodnia. W samym jej centrum będzie właśnie Polska.

Na samym szczycie rozgrywek będzie oczywiście VALORANT Champions Tour, który składać się będzie z etapów Challengers, dwóch turniejów Masters oraz – na sam koniec – Champions. Dół rozgrywek, tuż pod ligami regionalnymi, zajmie natomiast VALORANT Regional Circuits, gdzie zmierzą się ze sobą drużyny na poziomie amatorskim. Będą to turnieje lokalne, dostępne dla każdego. Całą drabinkę możecie zobaczyć na poniższej grafice:

VCT VALORANT
fot. Riot Games

Od VCR do VCT

Jak będzie wyglądać sposób kwalifikacji? Zacznijmy od początku. Do VCT Challangers Stage 1 automatycznie kwalifikuje się Acend, Fnatic, Gambit oraz Team Liquid z racji udziału w VALORANT Champions 2021. Pozostałe miejsca zostaną rozdysponowane na drodze otwartych i zamkniętych kwalifikacji. Te rozpoczną się już 10 stycznia. W drugiej odsłonie Challengers zobaczymy dziesięć najlepszych zespołów z pierwszej rundy. Dodatkowo o dwie pozostałe lokaty powalczą najsłabsze ekipy ze Stage 1 oraz zwycięskie drużyny z VALORANT Regional Leagues. Formacje, które nie załapią się na Stage 2, będą rywalizować dalej w VRL.

Dowiedzieliśmy się też co nieco o transmisji VCT. Game Changers, Masters i Champions usłyszymy przynajmniej w ośmiu językach. Wśród nich znalazł się też polski. Otwarte kwalifikacje do VCT EMEA 2022 rozpoczną się już 10 stycznia, natomiast zapisy wystartują 3 stycznia.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
reatz PACT Ranking CS:GO

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 13 grudnia 2021

2  1. MAD DOG'S PACT 6467 pkt Sobol – lunAtic – MINISE – bnox – reatz – VinS (t) 1  2. HONORIS 6167 pkt TaZ – NEO...