Każda z europejskich drużyn chce zbudować w miarę możliwości najlepszy możliwy skład na nadchodzący sezon VALORANT Champions Tour. Wczoraj informowaliśmy m.in. o potencjalnych zmianach we Fnatic, NAVI oraz EXCEL Esports, a z doniesień wynika, iż Vodafone Giants również zamierza jeszcze w tym miesiącu skompletować nowy zespół VALORANTA.

F1tinho trzonem nowego składu Giants

Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych David "Davidp" Prins oraz Štěpán "Ambi" Beránek poinformowali, iż nie będą oni częścią nowego projektu Giants. Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl, Davidp brał udział w testach m.in. w Teamie Heretics, natomiast Ambi w OG. O ile potencjalny transfer Belga do Heretyków jest jeszcze możliwy, to przenosiny Czecha do ekipy Benjamina "uNKOE" Chevassona są aktualnie wykluczone. Trzonem nowego rosteru Vodafone Giants ma zostać Adolfo "Fit1nho" Gallego, wokół którego budowany jest już nowy skład.

Spore grono testowanych

Jak udało się ustalić portalowi Cybersport.pl, w testach do odświeżonego składu wzięło udział bardzo liczne grono. Nowym szkoleniowcem europejskiej formacji ma zostać Tanishq "Tanizhq" Sabharwal. Brytyjczyk aktualnie jest bezrobotny po tym, jak w połowie października zdecydował się na opuszczenie SuperMassive Blaze. W pierwszej kolejności sprawdzeni zostali czterej gracze ex-UCAM Esports Club. Byli nimi Oskar "PHYRN" Palmqvist, Ladislav "Sacake" Sachr, Gabriel "shrew" Gessle oraz Adam "Jesse" Čtvrtníček. Finalnie z tej czwórki do kluczowej fazy testów ostał się jedynie Jesse, który regularnie bierze czynny udział w tryoutach.

Grono testowanych powiększa się o m.in. byłego reprezentanta Movistar Riders – Fabiana "Quicka" Pereiry Gomeza. Hiszpan sprawdzany jest w roli nowego prowadzącego. Aktualnie Quick przebywa na ławce rezerwowych w MRS, które również planuje gruntowną przebudowę swojego zespołu. Kolejnym testowanym zawodnikiem w Giants jest Batuhan "russ" Malgaç, który aktualnie jest nieaktywnym członkiem SuperMassive Blaze. Turecka formacja po nieudanych kwalifikacjach ostatniej szansy do mistrzostw świata w VALORANCIE zdecydowała się na zaprzestanie kontynuowania dalszej przygody w owym zestawieniu. 22-latek brał również udział w testach w Teamie Heretics, jednak nie przełożyło się to na żadne konkrety.

Kolejnym dość nieoczekiwanym nazwiskiem jest Ondřej "MONSTEERR" Petrů. Młody Czech jeszcze do niedawna był łączony z przenosinami do EXCEL Esports. Aktualnie wydaje się, że potencjalny transfer MONSTEERRa do brytyjskiej organizacji jest przestarzałym tematem. Od przeszło tygodnia 17-latek sprawdzany jest w Vodafone Giants, gdzie zapewne pełniłby rolę sentinela. Na ten moment nie mamy pewności, czy tak finalnie będzie prezentować się skład Giants. Jednak istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że co najmniej kilku z tych graczy znajdzie się w odświeżonym składzie dywizji VALORANTA hiszpańskiej marki.

Tak może prezentować się nowy potencjalny skład Vodafone Giants:

Adolfo "Fit1nho" Gallego
Fabian "Quick" Pereira Gomez
Batuhan "russ" Malgaç
Adam "Jesse" Čtvrtníček
Ondřej "MONSTEERR" Petrů
Tanishq "Tanizhq" Sabharwal – trener

The new potential Vodafone Giants lineup?

According to sources, Vodafone Giants will create a new VALORANT roster without David 'Davidp' Prins and Štěpán 'Ambi' Beránek. They are currently looking for other opportunities. The new roster will be built around Adolfo 'Fit1nho' Gallego. At first, Giants were testing four players from UCAM Esports Club. The Spanish organization has decided to include Adam 'Jesse' Čtvrtníček in the advanced tryouts phase. Oskar 'PHYRN' Palmqvist, Ladislav 'Sacake' Sachr and Gabriel 'shrew' Gessle are out of the question.

Sources say that on trials are also other players, such as Batuhan 'russ' Malgaç, who is currently on the inactive squad of SuperMassive Blaze, and Ondřej 'MONSTEERR' Petrů, who is on the bench for Team Hererics. The Czech has been linked with a transfer to EXCEL, but this is unlikely to happen. The last player is Fabian "Quick" Pereira Gomez, who is currently looking for a new adventure in his career after an episode with Movistar Riders. He could be the In Game Leader. New coach of the Vodafone Giants's roster should be Tanishq 'Tanizhq' Sabharwal, who was recently the coach of SuperMassive Blaze.