VALORANTOWA karuzela transferowa trwa w najlepsze. Następny sezon VALORANT Champions Tour rozpoczyna się już w styczniu, w związku z czym niekompletne drużyny muszą się spieszyć w celu uzupełniania brakujących elementów. Kilka dni po zakończeniu swojego udziału w mistrzostwach świata Fnatic zdecydowało się na przynajmniej jedną roszadę w swoim składzie.

doma opuszcza Fnatic

Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Fnatic oficjalnie potwierdziło ostatnie doniesienia transferowe Maxa „puresta” Katza. Z pierwszym składem europejskiej formacji ostatecznie pożegnał się Domagoj „doma” Fancev. Aktualnie młody Chorwat przebywa na liście transferowej pomarańczowo-czarnych i rozgląda się już za nowymi wyzwaniami. Powodów takiej decyzji może być kilka. Może ona być podyktowana przeciętnym występem Fnatic podczas VALORANT Champions 2021, na których podopieczni Jacoba „miniego” Harrisa odpadli w ćwierćfinale, przegrywając z KRÜ Esports.

Na ten moment nie wiadomo, kto miałby zastąpić 18-latka w ekipie dowodzonej przez Jake'a „Boastera” Howletta. Przyszłość finalisty VCT Masters 2 również wydaje się być niepewna. Pewne natomiast wydaje się być to, iż zarówno Fnatic, jak i doma nie mają zbyt wiele czasu na odpowiednio skompletowanie oraz znalezienie nowego składu. Pozostaje nam wypatrywać kolejnych informacji dotyczących przyszłości obu stron.

Aktualny skład Fnatic prezentuje się następująco:

Jake "Boaster" Howlett
James "Mistic" Orfila
Nikita "Derke" Sirmitev
Martin "Magnum" Peňkov
Jacob "mini" Harris – trener
Domagoj "Doma" Fancev – nieaktywny