Kolejny uczestnik League of Legends European Championship zdecydował się nie trzymać dłużej swojego składu na nadchodzący sezon rozgrywek w tajemnicy. Po między innymi Teamie Vitality, Fnatic czy G2 Esports przyszła pora na SK Gaming, które za pomocą dwuminutowego wideo zaprezentowało wyjściową piątkę w LEC 2022 Spring. Są twarze dobrze znane – zarówno fanom europejskiej ligi, jak i samej drużyny – ale są też nowości.

Gilius znów w LEC

Od dziś barwy SK reprezentować będzie między innymi dobrze znany wielu widzom LEC i jeszcze EU LCS Berk "Gilius" Demir. Dla niemieckiego leśnika będzie to na dobrą sprawę debiut w nowej formacji... aczkolwiek nie do końca. Warto pamiętać, że miał on już okazję reprezentować barwy rodzimej organizacji i to podczas samych mistrzostw świata w roku 2014, kiedy to musiał zastąpić wykluczonego z gry Dennisa "Svenskerena" Johnsena, który naruszył regulamin Riotu. Kara trwała trzy mecze i tyle też miał okazję zagrać Gilius w wyjściowej piątce SK – aczkolwiek przegrał wszystkie trzy.

CZYTAJ TEŻ:
Nowy skład KCORP przegrywa w showmatchu z KOI. Jak wypadł Rekkles?

Od tego czasu jeśli już drogi SK i Demira krzyżowały się, to tylko jako rywale. Okazji ku temu nie było jednak szczególnie wiele, bo pierwsza z nich od czasów wspomnianych Worlds nadarzyła się... nieco ponad pięć lat później. I to nawet nie mierzyły się oba główne składy, tylko akademie. Dopiero kilka miesięcy po tym nadarzyła się szansa, by powalczyć na najwyższym poziomie w Europie. Choć na Summoner's Rifcie w sezonie 2020 z pobojowiska między dwiema organizacjami z Niemiec zwycięsko wyszło FC Schalke 04 z Giliusem na pokładzie, to klubu z Gelsenkirchen już w LEC nie zobaczymy – przynajmniej przez jakiś czas. A 24-latka i owszem, choć w zupełnie innym trykocie.

Debiut Sertussa w najwyższej klasie

Oprócz Demira barwy SK Gaming zasilił również Daniel "Sertuss" Gamani. W jego przypadku historia i lista osiągnięć aż tak bogata nie jest. Mówiąc wprost, będzie to jego debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej, aczkolwiek jeśli chodzi o ligi regionalne, to już na pewno zdążył zapracować na swoje nazwisko. Szczególnie na przestrzeni dwóch ostatnich lat, kiedy to wywalczył między innymi mistrzostwo Niemiec oraz trzy mistrzowskie tytuły we Francji. Sukcesu na arenie lokalnej nie udało się jednak przekuć na European Masters, bo tam niemiecki midlaner docierał najdalej do półfinału. To miało miejsce w ostatnim splicie, kiedy to był członkiem – a w zasadzie rodzynkiem – Misfits Gaming. Dlaczego rodzynkiem? Wystarczy spojrzeć na narodowości wyjściowej piątki akademii Królików w tym roku – spośród wszystkich pięciu graczy tylko przy Sertussie nie widniała biało-czerwona flaga.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy grupy LCS Lock In. Z kim zagra ekipa Inspireda?

Reszta (prawie) bez zmian

Pozostałą trójkę zawodników fani SK Gaming z pewnością już dobrze kojarzą. Na górnej alei w dalszym ciągu oglądać będziemy Janika "Jenaxa" Bartelsa, w dolnej części mapy natomiast duet w postaci Jeana "Jezu" Massola oraz Erika "Treatza" Wesséna. Tu warto zatrzymać się na moment i przypomnieć, że choć w ostatnich miesiącach Szwed pełnił funkcję dżunglera, teraz wraca na dobrze znaną mu pozycję wspierającego. Drużynę prowadzić będzie natomiast Simon "Swiffer" Papamarkos, wcześniej związany między innymi z BT Excel, gdzie na stanowisku trenera spędził łącznie dwa lata.

Tak prezentuje się wyjściowa piątka SK Gaming na LEC 2022:

Janik "Jenax" Bartels
Berk "Gilius" Demir
Daniel "Sertuss" Gamani
Jean "Jezu" Massol
Erik "Treatz" Wessén
Simon "Swiffer" Papamarkos

Wiosenny split League of Legends European Championship rozpocznie się 14 stycznia. Na chwilę obecną nie znamy jego harmonogramu. Po więcej informacji dotyczących LEC 2022 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej: