Wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego ogłoszenia składu na wiosenny split League of Legends European Championship ze strony Teamu BDS. Co prawda wszyscy gracze przewijali się już wcześniej w kuluarowych doniesieniach, ale od ostatniej ich aktualizacji minęło już sporo czasu. Poza tym tego typu informacje nigdy nie gwarantują pewności – co innego prezentacja nowych nabytków prosto od samej organizacji. Tak więc dziś, z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić – Jakub "Cinkrof" Rokicki wraca do LEC!

Cinkrof znów w czołowej lidze Europy

Malutka poprawka – nie wraca tyle do LEC, co do najbardziej prestiżowej europejskiej ligi, w końcu tak naprawdę w rozgrywkach pod szyldem LEC Cinkrof jeszcze nie grał. Gdy mieliśmy okazję oglądać go w Origen w roku 2017, wówczas zmagania nosiły jeszcze nazwę European League of Legends Championship Series, aczkolwiek traktując LEC jako realnego następcę EU LCS tego typu skróty zdecydowanie można wybaczyć.

Przechodząc jednak do tego, co znacznie ważniejsze, czyli powrotu Rokickiego do najbardziej prestiżowej ligi w Europie – zmienił on Kima "Wisdoma" Tae-wana dość późno, bo dopiero w ósmym tygodniu letniego splitu. Dane mu było zagrać cztery mecze – niestety, wszystkie zakończyły się porażką, przez co Origen zakończyło tę rundę z katastrofalnym bilansem 0:13. Również baraże o utrzymanie zakończyły się kompletnym fiaskiem, bo w nich OG nie wygrało ani jednej gry. Tak oto krótki etap Cinkrofa w EU LCS dobiegł końca – aż do teraz.

Kto u boku Polaka?

24-latek ma więc okazję poprawić swój bilans, tym bardziej że skład, w jakim przyjdzie mu grać, jest znacznie bardziej obiecujący. W nim zobaczymy między innymi Matthew "xMatty'ego" Coombsa, z którym Cinkrof spędził cały ostatni rok pod banderą Karmine Corp. Do BDS dołączy również dawny kolega z drużyny obu wymienionych graczy, a mianowicie Adam "Adam" Maanane, który w minionym splicie reprezentował barwy Fnatic. Odejście ze składu pomarańczowo-czarnych było dość burzowe, jednak teraz przed Francuzem zupełnie nowe wyzwanie.

Pozostałą dwójkę z pewnością kojarzą już widzowie LEC, a w szczególności ci, którzy śledzili poczynania FC Schalke 04 Esports. Na midzie w Teamie BDS zagra Ilias "NUCLEARINT" Bizriken, zaś na pozycji wspierającego – Dino "LIMIT" Tot, czyli dwójka, która w ostatnich miesiącach reprezentowała właśnie klub sportowy z Gelsenkirchen. A ponieważ BDS zajęło miejsce właśnie Schalke można pokusić się o stwierdzenie, że będą po prostu kontynuować swoją wspólną przygodę w nieco odświeżonych kolorach.

Tak prezentuje się skład Teamu BDS na LEC 2022 Spring:

Team BDS Adam "Adam" Maanane
Jakub "Cinkrof" Rokicki
Ilias "NUCLEARINT" Bizriken
Matthew "xMatty" Coombs
Dino "LIMIT" Tot
Fabian "Grabbz" Lohmann

Debiut Teamu BDS w LEC zaplanowany jest na 14 stycznia. Co prawda nie znamy jeszcze harmonogramu rozgrywek, ale ponieważ nie docierały żadne informacje dotyczące potencjalnych zmian w formacie, możemy ze spokojem przypuszczać, że w dalszym ciągu każdego dnia będziemy oglądać wszystkie dziesięć formacji. A ponieważ start wiosennego splitu odbędzie się właśnie 14 stycznia, wtedy też najprawdopodobniej zobaczymy BDS. O której godzinie – tego na razie nie wiadomo.