Od jakiegoś czasu wiemy już, że Jacob "pyth" Mourujärvi nie jest już członkiem G2 Esports. Po kilku miesiącach spędzonych poza wyjściowym składem Szwed rozstał się z Samurajami w połowie listopada i od tego czasu pozostawał na bezrobociu. Okres ten wreszcie dobiegł końca – dziś 28-latek został oficjalnie przedstawiony jako nowy nabytek... azjatyckiego zespołu.

pyth od teraz w Bleed eSports

Nowym domem pytha będzie pochodzące z Singapuru Bleed eSports. Swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie VALORANTA organizacja ta stawiała pod koniec września, angażując skład grający wcześniej pod banderą Teamu UwU. Po dwóch miesiącach pojawiły się pierwsze zmiany w wyjściowej piątce, w wyniku których pozostali tylko Lee "LEXY" Jun Hao Xavier oraz Darren "FirstLove" Mok. Na wypełnienie wakatów nie musieliśmy długo czekać, bo zaledwie dwa dni później do Bleed dołączyli Derrick "Deryeon" Yee, Lim "lenne" You Xiang Lionel oraz Tyler "juicy" James, aczkolwiek ten ostatni tylko jako wypożyczony zawodnik.

Dziś z kolei zaprezentowany został właśnie pyth, choć w ogłoszeniu pojawiła się wzmianka, że jest on czwartym zawodnikiem. To w połączeniu z informacją o jeszcze jednej prezentacji może sugerować, że na tym zmiany w Bleed wcale się nie skończą. Sam pyth zapowiedział jednak, że będzie walczył w ramach VALORANT Champions Tour w południowo-wschodniej Azji, więc o jego pozycję w wyjściowym składzie powinniśmy być spokojni.

"Skład wygląda na bardzo obiecujący"

Niezmiernie cieszę się, mogąc ogłosić, że dołączam do Bleed eSports. W styczniu opuszczam Szwecję i przeprowadzam się do Singapuru, aby rywalizować w VCT Azji Płd.-Wsch. w 2022. Jestem naprawdę podekscytowany, skład wygląda na bardzo obiecujący wyznał pyth za pośrednictwem swojego Twittera. – To zabawne, że byłem pierwszym graczem CS:GO z Europy, który przeniósł się do Ameryki Północnej, a teraz jestem pierwszym graczem VALORANTA z Europy, który przenosi się do południowo-wschodniej Azjidodał.

Tak prezentuje się aktualny skład Bleed eSports:

Lee "LEXY" Jun Hao Xavier
Darren "FirstLove" Mok
Derrick "Deryeon" Yee
Lim "lenne" You Xiang
Jacob "pyth" Mourujärvi
Tyler "juicy" James – wypożyczenie
Aaron "Eno" Cheah – trener