Dziś wiemy już, że transfer Paytyna "⁠juniora" Johnsona do FURII Esports nie był dobrym rozwiązaniem dla żadnej ze stron. Amerykanin nie potrafił bowiem odnaleźć się w brazylijskim składzie i bardzo szybko wylądował na ławce rezerwowych.

junior następcą gracza oddanego do Liquid?

21-latek wytrzymał w zespole zaledwie pięć miesięcy, w których trakcie wypracował mało imponujący jak na snajpera rating 0,92. Ratunkiem dla niego miało być więc wypożyczenie do Bad News Bears, gdzie trafił w sierpniu, by zastąpić Petera „⁠ptr⁠-a” Gurneya, który porzucił CS:GO na rzecz... pokera. I ostatecznie Jonhson faktycznie odżył, bo wraz z zespołem wziął udział m.in. w tak znaczących imprezach, jak ESL Pro League Season 14, DreamHack Open September 2021 oraz Intel Extreme Masters Fall 2021. Dodatkowo on i jego koledzy sięgnęli po triumf w piętnastej odsłonie Fragadelphii oraz finiszowali w czołowej czwórce iBUYPOWER Mythic Masters Winter 2021. Sam junior w tym czasie był zdecydowanie najlepszym członkiem BNB, osiągając rating na poziomie 1,26.

Możliwe więc, że w tej sytuacji Amerykanin ponownie otrzyma szansę na powrót do czołówki, a przynajmniej tak twierdzi Jeffrey "Mnmzzz" Moore z serwisu Dust2.us. Według informacji dziennikarza Johnson znalazł się na celowniku czołowego przedstawiciela północnoamerykańskiej sceny, Extra Salt. Zespół ten przygotowuje się obecnie do występów w IEM Katowice 2022 i ESL Pro League, ale bardzo prawdopodobne, że jeszcze przed tymi imprezami straci Joshuę "oSee" Ohma. Wszystko dlatego, że 22-latek od kilku tygodni jest mocno łączony z przenosinami do szykującego się do kadrowej rewolucji Teamu Liquid i to właśnie jego następcą miałby zostać junior.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Extra Salt będzie prezentować się następująco:

  • Johnny "⁠JT⁠" Theodosiou
  • Justin "⁠FaNg⁠" Coakley
  • Edgar "⁠MarKE⁠" Maldonado
  • Ricky "⁠floppy⁠" Kemery
  • Paytyn "⁠junior⁠" Johnson
  • Tiaan "⁠T.c⁠" Coertzen – trener