Team Secret z Michałem "Nishą" Jankowskim w składzie w swoim czwartym meczu Dota Pro Circuit zmierzył się z Nigma Galaxy. Nigma po słabym starcie sezonu potrzebowała zwycięstwa, aby zachować szanse na utrzymanie w pierwszej dywizji DPC. Dla Secret ten mecz był z kolei szansą na umocnienie się w najlepszej czwórce ligi. Niestety drużyna Polaka poniosła dotkliwą porażkę 0:2.

Nigma Galaxy pokazuje siłę

Drużyna Kuro "KuroKy'ego" Salehiego Takhasomiego rozpoczęła mecz z przytupem za sprawą zamiany pozycjami swojej trójki core'ów. Nigma wygrała dwie linie, a tempo stworzone w środkowej fazie gry pozwoliło na zdobycie ważnych eliminacji. W 20. minucie meczu przegrana przez Secret walka pozwoliła rywalom wypracować przewagę w wysokości 5 tysięcy sztuk złota. Pięć minut później szanse Secret na zwycięstwo wynosiły zaledwie 20%. Po pół godzinie gry stało się niemal pewne, że ekipa Clementa "Puppeya" Ivanova przegra pierwszą mapę. Ostatecznie Secret oddało grę po 40 minutach cierpienia.

W drugiej potyczce podczas pierwszej walki obok jaskini Roshana Igor "iLTV" Filatow swoją Queen of Pain doskonale użył Sonic Wave i wygrał pierwsze starcie. Po 20 minutach tempo gry spadło. Niestety nieudana inicjacja na Queen of Pain została sprawnie skontrowana, a życiem przypłaciłato prawie cała ekipa Secret. W wyniku doboru postaci Amer "Miracle-" Al-Barkawi swoją Meduzą został bezsprzecznie najpotężniejszym bohaterem na mapie. Pomimo bezpiecznego zabrania Jordańczykowi z polskim paszportem Aegisa Nigma Galaxy wciąż miała delikatną przewagę. W 35. minucie brak odpowiedniej koordynacji w szeregach Secret i przegrana walka poskutkowała zdobyciem pierwszej znaczącej przewagi w grze. Zbyt późne wykupienie Sumaila "SumaiLa" Hassana spowodowało zwiększenie przewagi Nigmy z pięciu do jedenastu tysięcy sztuk złota. Dwie minuty później było po wszystkim.

Team Secret w Dota Pro Circut ze stosunkiem map 2-2 zajmuje obecnie 4. miejsce ez-aquo z Tundrą Esports i ma przed sobą mecz z liderem, Teamem Liquid. Z kolei Nigma Galaxy dzięki zwycięstwu zachowuje szanse na utrzymanie w pierwszej dywizji DPC.