STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

cNed zamieni Acend na 100 Thieves?

Jakiś czas temu gracze Acend wspólnie mogli świętować ogromny sukces, jakim był triumf podczas mistrzostw świata w VALORANCIE. Czy dla międzynarodowego składu był to ostatni turniej w dotychczasowym zestawieniu personalnym? Przyszłość cNeda niepewna Już jakiś czas temu Cybersport.pl informował nieoficjalnie, że większość zawodników złożyła już podpisy pod nowymi kontraktami z organizacją. Zresztą, przedłużenie swojej umowy […]

Jakiś czas temu gracze Acend wspólnie mogli świętować ogromny sukces, jakim był triumf podczas mistrzostw świata w VALORANCIE. Czy dla międzynarodowego składu był to ostatni turniej w dotychczasowym zestawieniu personalnym?

Przyszłość cNeda niepewna

Już jakiś czas temu Cybersport.pl informował nieoficjalnie, że większość zawodników złożyła już podpisy pod nowymi kontraktami z organizacją. Zresztą, przedłużenie swojej umowy ogłosił już Aleksander „zeek” Zygmunt i wielce prawdopodobnie, że jego koledzy niedługo pójdą w jego ślady. Niejasna pozostaje jednak przyszłość największej gwiazdy fioletowych, czyli Mehmeta Yağıza „cNeda” İpka. Turek praktycznie od samego początku był główną strzelbą drużyny i to w dużej mierze dzięki jego świetnej dyspozycji Acend osiągało tak dobre wyniki. Niemniej mówi się o tym, że on jako jedyny nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie do tego, czy zamierza pozostać w dotychczasowym zespole, czy też poszuka szczęścia gdzie indziej.

Jak podaje George Geddes z serwisu Upcomer, niepewna przyszłość 19-latka od razu uruchomiła zainteresowanie ze strony kilku drużyn z Ameryki Północnej. W gronie tym znaleźli się m.in. 100 Thieves, którzy dopiero co rozstali się z Nickiem „nitr0” Cannellą i szukają kogoś, kto mógłby zastąpić amerykańskiego weterana. Kandydatem wydaje się właśnie cNed, dla którego przenosiny do ekipy popularnych Złodziei byłby pierwszą w karierze okazją, by spróbować swoich sił poza Starym Kontynentem. Niemniej nie jest też wykluczone, że zawodnik znad Bosforu finalne podpisze nowy kontrakt i pozostanie w Acend na kolejny sezon. Wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższych tygodniach, wszak już w styczniu ruszy nowy sezon VALORANT Champions Tour.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gambit, NAVI czy Vitality – kto wygra BLAST Premier World Final 2021?

Już za chwilę międzynarodowa esportowa scena CS:GO zapadnie w zimowy sen, z którego na dobrą sprawę wybudzi się dopiero w lutym przy okazji IEM 2022 w...