W wielkim finale trzeciej edycji BeContender z cyklu BeChampions QuesoHeetRiders zmierzyło się z AWARIĄ. Na finiszu warszawskich zmagań ostatecznie lepsza okazała się drużyna dowodzona przez Kamila "baddy'egoG" Graniczkę. Tym samym podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka nie zdołali obronić mistrzowskiego tytułu z poprzedniej odsłony, przez co muszą zadowolić się srebrnym medalem.

QuesoHeetRiders 2 : 0 AWARIA
Breeze 13:10 Icebox 13:11 Ascent

QuesoHeetRiders triumfatorem BeContender #3

QuesoHeetRiders przed awansem do wielkiego finału BeContender #3 rozprawiło się w spotkaniu inauguracyjnym z AWARIĄ, a w następnej fazie ten sam los czekał Ownage. AWARIA z kolei po porażce w meczu otwarcia turnieju musiała pokonać w drabince przegranych kolejno Incognito, a później Ownage.

Premierową mapą wielkiego finału warszawskich zawodów był Breeze, gdzie od wygranej rundy pistoletowej rozpoczęło QHR. Po chwili jednak to zespół dowodzony przez Grzegorza "GRUBINHO" Ryczko przejął inicjatywę na serwerze, schodząc na przerwę przy prowadzeniu wynikiem 8:4. Po zmianie stron jednak to polski miks doszedł do głosu, zgarniając niemal wszystkie rundy na swoje konto. Finalnie dzięki świetnej dyspozycji m.in. Tselmega "xussa" Tsolmona QuesoHeetRiders wygrało na słonecznej arenie rezultatem 13:10.

Następnie zawodnicy obu formacji zameldowali się na Iceboxie, gdzie ponownie dość dobrze rozpoczęli gracze mausiego. To jednak nie przeszkodziło ekipie Dawida "Fila" Czarneckiego, aby ponownie powrócić do rywalizacji. M.in. za sprawą licznych eliminacji w wykonaniu Jakuba "mańka" Mańkowskiego QHR odwróciło losy lodowej areny, doprowadzając do remisu jeszcze w pierwszej części meczu.

W następnej połowie QuesoHeetRiders konsekwentnie pilnowało swojej niewielkiej przewagi, która jednakże okazała się wystarczająca, aby finalnie zostać mistrzem trzeciej edycji BeContender. To oznacza, że AWARIA nie zdołała obronić mistrzowskiego tytułu zdobytego w listopadzie i musi zadowolić się srebrnym medalem.

Końcowa klasyfikacja BeContender #3

1. QuesoHeetRiders 6 000 zł / 100 pkt 
2. AWARIA 2 500 zł / 75 pkt
3. Ownage 1000 zł / 50 pkt
4. Incognito 500 zł / 25 pkt