Od pewnego czasu sporo mówi się na temat kadrowej rewolucji, do jakiej ma dojść w szeregach Teamu Vitality. Wygląda jednak na to, że przynajmniej część pożegnanych w jej wyniku osób może wylądować na cztery łapy. Wszak już od pewnego czasu mówi się, że Richard "shox" Papillon w najbliższym czasie dołączy do Teamu Liquid. Teraz zaś pojawiły się plotki na temat kolejnego reprezentanta popularnych Pszczół.

Trener z Francji zamiast trenera z Serbii?

Tym razem sprawa tyczy się trenera francuskiej formacji, Rémy'ego "XTQZZZ" Quoniama. 32-latek pod koniec 2018 roku porzucił karierę komentatora, by zmierzyć się wyzwaniem, jakim było objęcie sterów w Vitality. Niemniej decyzja ta była strzałem w dziesiątkę, bo pod jego wodzą formacja osiągnęła kilka naprawdę znaczących sukcesów, takich jak triumfy m.in. podczas EPICENTER 2019 oraz Intel Extreme Masters Winter 2021, a ponadto przez pewien czas przewodziła ona również rankingowi HLTV. I chociaż cieniem na pracę Francuza kładzie się postawa TV podczas Majorów, to i tak pewnym zaskoczeniem były informacje mówiące o tym, że ma on odejść. Z drugiej strony w jego miejsce organizacja chce zaangażować prawdziwą legendę, Danny'ego "zonica" Sørensena.

Jak jednak twierdz Guillaume „neL” Canelo z 1pv, XTQZZZ może szybko powrócić do regularnej pracy, a to za sprawą oferty od G2 Esports! Samurajowie kilka tygodni temu pożegnali Damiena "maLeKa" Marcela i początkowo wydawało się, że jego następcą może zostać Luka „emi” Vuković z FPX. Teraz jednak wiele wskazuje, że wybór organizacji padnie Quoniama, który miał już nawet zaangażować się w prace związane z budową składu na przyszły sezon. W tym znaleźć miałby się nie tylko Ilya "m0NESY" Osipov z akademii Natus Vincere, ale także Aleksi "Aleksib" Virolainen, którego G2 za wszelką cenę próbuje ściągnąć z OG. Przyjście tej dwójki oznaczałoby pożegnanie z François "AmaNkiem" Delaunayem i Nemanją "nexą" Isakoviciem.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład G2 Esports będzie wyglądać następująco:

Audric "JaCkz" Jug
Nemanja "huNter-" Kovač
Nikola "⁠⁠NiKo⁠" Kovač
Ilya "m0NESY" Osipov
Aleksi "Aleksib" Virolainen
Rémy "XTQZZZ" Quoniam (trener)