STS
fot. DreamHack/Fredrik Nilsson

IDC triumfuje w czwartej edycji eLadies VALORANT Cup

Zeszły weekend był naprawdę intensywny dla polskich ekip w VALORANCIE – zarówno męskich, jak i kobiecych. QuesoHeetRiders zostało triumfatorem trzeciej edycji BeContender, XPG Invicita została mistrzem PLE.GG VALORANT Nations Circuit Season 2, a do tego wszystkiego IDC zdołało obronić mistrzowski tytuł eLadies VALORANT Cup. Zwyciężczynie czwartej odsłony turnieju dla kobiet w finale bez większych kłopotów […]

Zeszły weekend był naprawdę intensywny dla polskich ekip w VALORANCIE – zarówno męskich, jak i kobiecych. QuesoHeetRiders zostało triumfatorem trzeciej edycji BeContender, XPG Invicita została mistrzem PLE.GG VALORANT Nations Circuit Season 2, a do tego wszystkiego IDC zdołało obronić mistrzowski tytuł eLadies VALORANT Cup. Zwyciężczynie czwartej odsłony turnieju dla kobiet w finale bez większych kłopotów rozprawiły się z Niegrzecznymi.

IDC 2 : 0 Niegrzeczne
Icebox 13:5 Bind 13:1 Split

IDC z kolejnym sukcesem

IDC przed awansem do wielkiego finału eLadies VALORANT Cup #4 dość gładko przeszło przez fazę grupową, wygrywając wszystkie swoje starcia. W półfinale ostatecznie Agresywne Foczki również nie postawiły większego oporu, więc zgodnie z przewidywaniami ekipa dowodzona przez Julię „bullet girl” Kurzyńską zameldowała się w ostatecznym starciu kobiecych zawodów. Z kolei Niegrzeczne miały nieco trudniejsze wyzwanie, bowiem one w fazie grupowej uległy m.in. właśnie IDC, jednak zdołały wyjść z grupy z drugiego miejsca, a w półfinale ograć 4funSquad rezultatem 2:1, co poskutkowało awansem do meczu o mistrzostwo eLadies VALORANT Cup #4.

Sam finał odbył się jednak bez większych fajerwerków. Na pierwszej mapie Niegrzeczne co prawda próbowały jeszcze zagrozić swoim rywalkom, jednakże finalnie wygrały zaledwie pięć rund. Formacja bullet girl wskutek dobrej dyspozycji na lodowej arenie zeszła na przerwę, prowadząc 1:0 w całej serii. Chwilę później zawodniczki obu formacji zameldowały się na Bindzie, gdzie już w stu procentach oglądaliśmy teatr w wykonaniu jednego aktora. IDC swoim rywalkom oddało zaledwie jedną rundę, naturalnie dopisując trzynaście na swoje konto. Ostatecznie bullet girl i spółka obroniły mistrzowski tytuł z poprzedniej edycji, wygrywając finałową serię wynikiem 2:0. Warto dodać, iż IDC przez całą czwartą edycję eLadies VALORANT Cup nie przegrało choć jednej mapy.

Końcowa klasyfikacja eLadies VALORANT Cup #4:

1. IDC 500 €
2. Niegrzeczne 300 €
3. Agresywne Foczki 200 €
4. 4funSquad
5-6. Vicious, Hold W Esports
7-8. Śmigło, Metki 2
9-10. PROkuratura, Bandytki
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 zatrudni trenera Vitality?

Od pewnego czasu sporo mówi się na temat kadrowej rewolucji, do jakiej ma dojść w szeregach Teamu Vitality. Wygląda jednak na to, że przynajmniej częś...