Od jakiegoś czasu pewne jest, że FURIA Esports potrzebować będzie nowego snajpera. Wszystko z powodu zamieszania, jakie wynikło wokół Viniciusa "VINIEGO" Figueiredo, a raczej przyszłości 22-latka, który łączony był ze zmianą pracodawcy.

Doświadczony snajper nowym graczem FURII?

Kilka tygodni temu sporo zaczęło się wszak mówić o tym, że 22-latek może zasilić szeregi Teamu Liquid, gdzie miałby zostać następcą swojego rodaka, Gabriela "FalleNa" Toledo. Z czasem jednak pozycja Brazylijczyka osłabła, a na faworyta w kwestii angażu w Liquid wyrósł Joshua "oSee" Ohm z Extra Salt. Problem w tym, że wtedy już okazało się, iż Figueiredo nie ma w FURII przyszłości. – FURIA ustami Guerriego doszła do wniosku, że nie będzie na mnie liczyć w sezonie 2022. Oczywiście jestem zasmucony tą decyzją, ale tak wygląda życie profesjonalnego sportowca – przyznał sam zainteresowany. Teraz zresztą jest on łączony z zasileniem rzekomo formowanego składu, na którego czele mieliby stanąć wspomniany FalleN oraz Fernando „fer” Alvarenga i Lincoln „fnx” Lau.

A co z FURIĄ? Ta oczywiście w zaistniałych okolicznościach potrzebuje nowego snajpera. I ten według Guillaume „neLa” Canelo z 1pv został już wytypowany. Otóż zgodnie z doniesieniami francuskiego dziennikarza, nowym graczem dwunastej ekipy świata ma zostać doświadczony Rafael "saffee" Costa. I nie chodzi tutaj tylko o samo zainteresowanie, bo o tym media mówiły już jakiś czas temu. 1pv wraz z Globo ustaliły wspólnie, że FURIA oraz dotychczasowy pracodawca 27-latka, paiN Gaming, doszły do porozumienia, co na dobrą sprawę ma oznaczać, iż transfer jest już przesądzony. Co ciekawe, Costa miał przy tym odrzucić znacznie korzystniejszą z finansowego punktu widzenia ofertę od 00Nation, gdzie miałby dołączyć wraz z legendarnym Marcelo "coldzerą" Davidem.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład FURII Esports będzie wyglądać następująco:

Yuri "⁠yuurih⁠" Santos
Andrei "⁠arT⁠" Piovezan
Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato
André "⁠drop⁠" Abreu
Rafael "saffee" Costa
Nicholas "guerri" Nogueira (trener)