Wczoraj media obiegły niespodziewane doniesienia dotyczące Nicolaia „dev1ce'a” Reedtza. Według informacji, do których dotarli dziennikarze, Duńczyk chciałby bowiem powrócić do Astralis, z którego odszedł niespełna rok temu. Reprezentant Ninjas in Pyjamas postanowił się odnieść do krążących po sieci plotek.

Sensacyjny transfer i... sensacyjny powrót?

Nie ma co ukrywać, że kwietniowe przenosiny 26-latka do Ninjas in Pyjamas były dla wielu szokiem. Utytułowany snajper przechodził co prawda do formacji o legendarnym statusie, ale także od dawna pogrążonej w marazmie. Liczono więc, że to właśnie on będzie tym, który pomoże jej powrócić do czołówki. Jak to ostatecznie wyszło? Cóż, z jednej strony NIP po wielu latach wygrał w końcu lanowy turniej, ale z drugiej strony notował też występy nie do końca zadowalające. Jakby tego było mało, sam dev1ce pod koniec roku opuścił najpierw decydujące spotkania Intel Extreme Masters Winter, a potem zabrakło go również na światowych finałach BLAST Premier 2021. Oficjalnie powodem absencji duńskiego gracza były problemy zdrowotne, wczoraj jednak pojawiły się artykuły sugerujące, iż po zaledwie ośmiu miesiącach chciałby on opuścić zespół i powrócić do ekipy, z którą odnosił największe sukcesy, czyli do Astralis.

"Moje zdrowie psychiczne w tym roku zostało mocno nadszarpnięte"

To skłoniło Reedtza do odniesienia się do tych rewelacji za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których opublikowały długi wpis. – 2021 był trudnym rokiem dla wielu osób, w tym również dla mnie. Dziś pojawiły się nowe spekulacje na temat powodu, przez który wziąłem przerwę od gry. Nie powinienem tego robić, ale cała ta sytuacja jest niesprawiedliwa w stosunku do moich kolegów z zespołu, więc pomyślałem, że wszystko wyjaśnię. Moje zdrowie psychiczne w tym roku zostało mocno nadszarpnięte – zarówno z przyczyn osobistych, jak i z powodu presji, która ma związek z profesjonalną grą. NIP i moi koledzy byli bardzo wyrozumiali i pod koniec roku pozwolili mi skupić się na moim mentalnym samopoczuciu. Podjąłem zdecydowane kroki, by dojść do siebie, i nie mogę się doczekać, by rozpocząć pracę, która pozwoli mi powrócić na szczyt i być najlepszą wersją mnie samego – zapewnił dev1ce.

Jednocześnie 19-krotny zdobywca medali MVP od HLTV poprosił, by do czasu powrotu do zdrowia zapewnić mu potrzebny spokój. Jednocześnie podjął on próbę ucięcia wszystkich doniesień dotyczących jego przyszłości poza NIP-em. – Wszystkie te bzdury o mnie opuszczającym zespół są właśnie takie – bzdurne. Jeżeli ktoś zmaga się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi psychiki, to uważam, iż powinien mieć on czas i przestrzeń, by sobie z nimi poradzić. I nie powinno się go bombardować nieprawdziwymi informacjami. Mam nadzieję, że to powstrzyma dalsze niepokojące plotki. Grzecznie proszę media o uszanowanie mojej prywatności w tym okresie. Dziękuję za wasze zrozumienie i czekam na wspaniały rok 2022 – zakończył Duńczyk.