Tuż po zakończeniu mistrzostw świata w VALORANTA pojawiły się wątpliwości dotyczące przyszłości Mehmeta Yağıza „cNeda” İpka. Nie było bowiem pewności, czy turecki zawodnik pójdzie w ślady swoich kompanów, z którymi wywalczył mistrzostwo, i podpisze nową umowę z Acend, czy też zdecyduje się na przejście do innej drużyny. Jak udało się ustalić naszej redakcji, decyzja została już jednak podjęta.

Bez zmian w Acend?

Gracze Acend i sztab szkoleniowy drużyny mistrzów świata w VALORANTA mieli już podpisać nowe umowy. Wyjątkiem pozostawał cNed. Turek – podobnie jak reszta składu – otrzymał propozycję pozostania w ekipie, ale początkowo nie było pewności, jaką decyzję podejmie. Mówiło się nawet o tym, że gwiazda drużyny przeniesie się do Ameryki Północnej. 19-latkiem interesowało się rzekomo między innymi 100 Thieves.

Jak jednak dowiedziała się nasza redakcja, cNed nie zmieni klubowych barw. Według naszych ustaleń zawodnik podpisze nowy kontrakt z Acend, w wyniku czego skład, który niedawno triumfował na VALORANT Champions 2021 się nie zmieni. Niebawem powinna się pojawić oficjalna informacja na ten temat.

Dotychczas skład Acend prezentował się następująco:

Santeri „BONECOLD” Sassi
Mehmet Yağız „cNed” İpek
Vladyslav „Kiles” Shvets
Patryk „starxo” Kopczyński
Aleksander „zeek” Zygmunt
Laurynas „Nbs” Kisielius (trener)

cNed to stay with Acend – report

According to Cybersport.pl’s sources Mehmet Yağız „cNed” İpek will stay with Acend. The Turkish player should extend his contract with the team he has recently won VALORANT Champions 2021. Therefore the squad that has been crowned the first VALORANT world champion will not change.